2,5 роки під вартою утримується чоловік, якому передавали $1 млн за закриття справи Онищенка

Голосіївський суд Києва 12 березня продовжив ще на два місяці строк перебування під вартою обвинуваченого Сергія Лаврова з альтернативою внесення застави.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Чоловіка затримали в листопаді 2016, після того як депутат Київської облради від БПП Віталій Карлюк начебто передав йому 1 млн доларів за закриття «газової справи» Онищенка.

Раніше Лавров нібито переконав Карлюка, що є родичем керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Назара Холодницького. А точніше – його двоюрідним братом.

Йому пред’явлено обвинувачення за ч.4 ст. 369 і ч.4 ст.190 КК і загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Доказом у справі є «Заявление о вымогательстве неправомерной выгоди Онищенко О.Р.», подане від імені адвоката Ігоря Федоренка з компанії Averlex. 

«Сергей Лавров активно вымагает интересах Холодницкого Н.И. 1 000 000 долларов США за содействие в урегулировании всех претензий, обвинений, выдвинутых против него САП и НАБУ, а также за закрытие уголовного производства № 52015000000000002», – йдеться у заяві (особливості написання збережено).

Заява не містить дати складання, а ініціали клієнта не розшифровуються. Відтак або в ініціалах є помилка, або це не Александр Онищенко.

Дані до ЄРДР за цією заявою не було внесено. Натомість справу зареєстрували за усною заявою депутата Карлюка. Він давав показання в суді і має статус потерпілого, тому що правоохоронці використали 1 тис. доларів його особистих коштів при проведенні НСРД.

Водночас в матеріалах справи є спільний цивільний позов Карлюка та Онищенка про стягнення з обвинуваченого моральної компенсації в сумі по 1 млн грн для кожного. Згодом інший адвокат Онищенка – Олег Іщенко – надіслав суду лист про відсутність в його клієнта претензій до Лаврова.

Ані сам Онищенко, ані адвокат Федоренко на стадії досудового слідства і в суді не допитувалися. Холодницький також. Їх не викликали.

Судді зазначили, що надання показань заявником або потерпілим є правом, а не обов’язком.

Під час перебування в СІЗО обвинувачений Лавров зламав ногу і перебуває в інвалідному візку. З його слів, потім працівники ізолятора його ще «уронили».

«Обвинувачений не має можливості самостійно пересуватися, без допомоги сторонньої особи. Тілесне ушкодження отримав в умовах ДУ «Київський слідчий ізолятор»… Медична частина слідчого ізолятора протягом 9 місяців відповідного лікування не надає. Операція, яка надає можливість самостійно рухатися, станом на 12.03.2019 не проведена… В інших умовах обвинувачений не втратив би свій первісний стан здоров’я», – сказав адвокат Андрій Павлій.

Однак суд не змінив запобіжний захід, зазначивши, що обвинувачений не виконував рекомендації лікарів, категорично відмовлявся від оперативного втручання і не захотів носити гіпс. Також враховано, що в минулому обвинувачений притягувався до кримінальної відповідальності, востаннє у 2003 році, за грабіж.

У підсумку суд продовжив строк тримання під вартою ще на два місяці, але вкотре зменшив можливу заставу до 350 тис. грн. Спочатку застава була близько 1 млн грн.

Чоловік утримується під вартою 2 роки і 4 місяці. Адвокати вважають, що це перевищує розумні межі.

Як відомо, свідки у справі вже допитані, письмові докази досліджено. Триває вивчення записів НСРД, після чого мають допитати обвинуваченого і провести дебати.

У попередньому засіданні суд почав дивитися відео, зокрема, як Карлюк і Лавров в ресторані п’ють чай.

Із запису чути, що ініціатором спілкування є Карлюк, а реплік Лаврова мало і вони короткі і нерозбірливі. Зокрема, не зафіксовано, щоб обвинувачений сам називав себе родичем Холодницього.

«Ти мені поясни, як це буде проісходить… Ти мені пишеш все розпливчато. Я десь шось собі розумію, але не до кінця. Він (Онищенко) задає мені конкретні питання. Я не хочу йому потом отдавать свої гроші… Ти маєш Саші написать, що ти отримав таку-то суму. Щоб Саша мав смс-ку від тебе… Хай смс-ка на тому телефоні буде, хорошо?! … Ми сьогодні намагаємось спільно допомогти… Я не знаю, як ти до нього відносишся… Для мене він хороший товариш (про Онищенка). Ми говоримо, щоб чоловіку допомогти. Йде мова про космічні цифри… Ти мене проводив три місяці, ну два, за носа як лоха. Нічого не здвинулося з місця. Нуль!… Тричі до мене подзвонив якийсь чєловєк, сказав, що він помічник Назара: “Давайте встретимся”… Я тоже не буду сидіть в Києві поки він надумає зустріться. Я мотаюсь по всій Україні… Саша мене напрягає. Тому, якщо ми прийшли до якогось знаменника… Ти мені поясни, як ти бачиш ситуацію. Я третій раз з тобою зустрічаюсь. Ти мені раз 50 обіцяв, що до мене прийде на встрєчу Назар. Він ні разу не приїхав… Мене заставляє вірить тобі, по-перше, Саша. Я йому намагаюсь донести, що не чую конкретики… В мене колись давно була проблєма. Я побіг до одних рєшать, до других, до третіх рєшать. Мені хтось один ту проблему вирішив…. Вирішив хтось один. Я до сих пір не знаю, хто її вирішив. А я заплатив в усі три місця… Ти взявся вирішити питання і ні х-я його не вирішив. Ти сказав: “Назар Холодницький – мій кум, брат, сват”… Мені пох… хто!.. Я тебе попросив. Ти можеш довести це? Слухай, мені президент – рідний брат. Ти віриш у це?! Розкажи мені, як ти це бачиш?.. Я тобі просто так гроші не віддам…», – говорив Карлюк на зустрічі 8 листопада 2016. Пізніше того ж вечора Карлюк в машині нібито передав Лаврову $1 млн і той був затриманий.

У наступних засіданнях суд продовжить дослідження відео.

Серед доказів у справі також є повідомлення з мобілки обвинуваченого, надіслане Онищенку: «Саша, я получил 1000000$».

Адвокати подали клопотання про визнання протоколу огляду телефона недопустимим доказом. Адже вбачалося, що повідомлення надіслане через 10 годин після закінчення складання слідчим самого протоколу і через добу після вилучення телефона у Лаврова.

«Вдруг телефон доставался без нашего участия и отправлялись смс-сообщения, что я получал какие-то деньги в тот момент, когда этого телефона у меня уже не было. Я находился на следственном изоляторе», – сказав Лавров.

Наступне засідання заплановане на 9 квітня.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check