У справі Вороненкова замість допиту свідків будуть досліджувати документи

Щевченківський суд Києва змінив порядок дослідження доказів і 13 лютого перейшов до долучення письмових доказів сторони обвинувачення.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За словами прокурора, більшість недопитаних свідків проживають за межами Києва і тому є проблеми із забезпеченням їх явки в суд. 13 лютого ніхто зі свідків не прибув. Раніше суд допитав чотирьох осіб: продавця авто, яким користувалися імовірні організатори вбивства, двох колишніх співробітниць обслуговуючої компанії будинку, де жив Вороненков, а також волонтерку, яка допомагає учасникам АТО.

Сторона обвинувачення принесла в суд 19 томів письмових доказів. Прокурори хотіли, щоб суд одразу їх долучив, а потім досліджував. Але адвокати були проти, оскільки хотіли знати, які саме докази є в цих томах, чи відкривалися вони їм раніше і чи можна їх долучати.

Крім того, обвинувачений Тарасенко стверджує, що не встиг ознайомитися з усіма матеріалами, не дочитав 2,5 томи і не подивився 40 Гбайт відео, бо його обмежили у строках.

Суд вирішив, що кожен документ оголошуватимуть окремо і за потреби захисту надаватимуть час на додаткове ознайомлення.

Прокурори встигли оголосити документи, які стосуються законності досудового розслідування, а також почали зачитувати протоколи огляду місця події і трупа.

Наступне засідання призначено на 5 березня.

На лаві підсудних – Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їх звинувачують у пособництві в умисному вбивстві на замовлення, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також незаконному поводженні зі зброєю. До обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За версією обвинувачення, до організації вбивства спецслужби РФ начебто залучили Володимира Тюріна, колишнього чоловіка дружини Вороненкова, який негативно ставився до її другого шлюбу.

Тюрін, за версією слідства, доручив організацію вбивства деякому Юрію Василенку, громадянину України, який має зв’язки в кримінальному середовищі і зараз перебуває у розшуку.

Було задумано, що безпосередніми виконавцями мають бути особи з праворадикального націоналістичного середовища, учасники АТО, не поінформовані про дійсні мотиви замовників.

У березні 2017-го Василенко орендував кілька квартир у Києві, в тому числі по бульвару Тараса Шевченка, 27-б у ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал». Бенефіціаром останньої був Віктор Медведчук, який в березні 2016 переписав більшість своїх активів на дружину Оксану Марченко.

Вороненкова вбили трьома пострілами 23 березня 2017 року в центрі Києві. Кілера й охоронця Вороненкова було поранено. Пізніше кілер, яким виявився громадянин України Павло Паршов, помер у лікарні.

Тарасенко був водієм покійного кіллера Паршова, а Лось здійснював візуальне спостереження за Вороненковим.

Ще один фігурант цієї справи Ярослав Левенець. начебто знайомий Паршова, перебуває у розшуку.

Дійсною причиною вбивства прокуратура називає політичні мотиви і незгоду Вороненкова з внутрішньою та зовнішньою політикою РФ. У жовтні 2016 він переїхав на постійне проживання в Україну і згодом отримав український паспорт. Також Вороненков був свідком у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича, на стадії досудового слідства дав показання про причетність керівництва Росії до збройної агресії проти територіальної цілісності та суверенітету України.

Справу розглядає суд присяжних.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check