У справі Мартиненка заяву про перегляд відводу прокурора Перова передали на авторозподіл

Шевченківський суд Києва 19 лютого не став переглядати рішення про відвід прокурора Андрія Перова.

Заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами подав керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

27 вересня 2018 року суд задовольнив заяву адвоката Петра Бойка про відвід прокурора Перова. Єдиним мотивом відведення прокурора було рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яке від 22 січня 2019 року скасував Верховний суд.

Суддя Лідія Щебуняєва сказала, що переглядати це рішення має колегія суддів або суддя, яких визначить система авторозподілу.

«Колегія суддів передала на авторозподіл, оскільки безпосередньо колегія суддів не може вирішити це питання…», – сказала головуюча.

Відповідно до ст.464 КПК, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до суду, передається суддям, що визначаються за ст.35 КПК в порядку авторозподілу.

Водночас прокурор зіслався на пп.16 п.21 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, що заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом, розподіляються на раніше визначеного суддю або колегію суддів.

Суд продовжив дослідження письмових доказів. 19 лютого обвинувачення представляв прокурор Олексій Скибенко.

Нагадаємо, що 29 березня 2018 Кваліфікаційно дисциплінарна комісія прокурорів ухвалила притягнути прокурора Перова до дисциплінарної відповідальності і застосувати стягнення у вигляді догани. Рішення прийнято за скаргою адвоката екс-нардепа Миколи Мартиненка на поведінку прокурора в засіданні суду, коли суд вирішив повернути його клієнту паспорт для виїзду за кордон. Перов, почувши, що клопотання задоволено, не дослухав і вийшов, голосно гримнувши дверима. Саме це рішення було з другої спроби скасоване Верховним судом.

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check