Суд виправдав прикордонника, якого керівники нібито змушували сприяти контрабанді цигарок

Шевченківський райсуд м.Чернівці виправдав співробітника прикордонної служби.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок  від 13 лютого.

За матеріалами справи,  у начальника відділу прикордонної служби « Черепківка» виник умисел на систематичне сприяння невстановленим особам у незаконному переміщенні поза пунктом пропуску через державний кордон із України в Республіку Румунія тютюнових виробів. Для цього прикордонник вступив у змову із невстановленими особами, досудове розслідування відносно яких виділено в окреме провадження. Щоб не бути викритим, він нібито вирішив систематично надавати неправомірну вигоду заступнику начальника оперативно-розшукового відділу Чернівецького прикордонного загону та начальнику відділу. У жовтні-листопаді 2015 він передав заступнику начальника відділу 4350 євро.

В суді обвинувачений вину не визнав. З його слів, начальник оперативно-розшукового відділу і його заступник вимагали в нього інформацію, де краще «перекидувати» тютюнові вироби, але він її не надавав. Вони тиснули і вимагали частку за протиправну діяльність. Переконували, що така робота погоджена з самого верху. Погрожували перевести на іншу роботу, далі від сім’ї. Він отримував погрози від осіб, які хотіли організувати протиправну діяльність, про що рапортом повідомляв керівництво, однак будь-якої реакції не було. Оскільки ці особи входили до керівного складу, то вирішив підіграти, але під різними приводами не виконувати їх вказівки.

Свідки, які у 2015-2016 рр. працювали на різних посадах в прикордонному загоні «Черепківка», показали, що знають обвинуваченого як керівника. Будь-яких протиправних вказівок чи грошей від нього не отримували. Знають його з позитивної сторони.

Замначальник відділу казав, що гроші в обвинуваченого брав нібито для передачі начальнику Чернівецького прикордонного загону. Але останній це категорично заперечив.

Тому суд визнав показання свідка не щирими, не логічними і недостовірними, тобто такими, що критерію поза розумним сумнівом не відповідають. Водночас вони суперечать показанням інших свідків та не підтверджуються доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Крім того, з’ясувалося, що саме свідок наполягав на зустрічах та був їх ініціатором, неодноразово казав обвинуваченому, щоб він щось робив, вимагав інформацію про частини кордону, де можливі «прориви», спонукав до можливих неправомірних дій.

Суд взяв до уваги, що відомості до ЄРДР були внесені 18.09.2015 року, тобто через 4 дні після того, як обвинуваченого перевели на посаду начальника відділу прикордонного загону «Черепківка». За версією обвинуваченого, цією справою його намагалися усунути з посади.

Також обвинуваченому та його захисникам не була відкрита ухвала слідчого судді про надання дозволу на проведення НСРД, а тому докази в отримані в результаті негласного аудіо та -відеоконтролю особи слід визнати очевидно недопустимими.

Суд вважає, що під час судового розгляду не встановлено ознаки надання неправомірної вигоди, оскільки доказів на підтвердження, чому саме, і які дії повинні були б вчинити отримувачі коштів у матеріалах кримінального провадження – відсутні.

Суд виправдав обвинуваченого за недоведеністю вчинення злочину.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check