Суд пояснив, що скасував арешт майна, бо не знайшов зв’язку з Захарченком

Печерський суд Києва оприлюднив повний текст рішення про скасування арешту майна  нідерландської компанії «Фонд Адміністративне бюро LVV».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 30 січня.

Представник компанії повідомив, що слідство не знайшло доказів на підтвердження зв’язку арештованого майна і його власника (фірми) та підозрюваного Віталія Захарченка. Зокрема, що майно є доходом від злочину і продано компанії з метою приховання злочину та уникнення конфіскації.

Встановлено, що інвестором Фонду є компанія з Британських Віргінських островів «Найджелт Брос Холдинг ЛТД» (Nygelt Bros Holding LTD). Бенефіціарним власником останньої є громадянин України,  але це не Захарченко (ім’я та прізвище наразі невідомі). Суддя переконався, що доходи власника компанії задекларовані і це підтверджується довідками.

Суд взяв до уваги, що добросовісність набуття права власності нідерландською компанією «Фонд Адміністративне бюро LVV» на арештоване майно також було встановлене рішенням Дарницького районного суду Києва у цивільній справі. У межах цієї справи право власності на майно оспорювала іноземна компанія «Дакс Білдінг ДСС ЛТД».

Також враховано, що інвестор виграв позов про захист честі і гідності. Встановлено, що інформацію про зв’язок із Захарченком було поширено на замовлення з метою шантажу.

Відповідно до постанови Ради Європейського Союзу від 5 березня 2014 року до екс-міністра Захарченка мають бути застосовані обмежувальні заходи, зокрема заморожені всі грошові кошти та економічні ресурси, що належать йому чи перебувають під його контролем. До клопотання, адвокат компанії додав висновок нотаріуса Амстердама від 14 липня 2016 року і лист Міністерства фінансів Нідерландів від 5 лютого 2016 року, що на підставі даних, отриманих Загальною службою розвідки та безпеки Нідерландів, санкції, передбачені вказаною постановою до Фонду не застосовуються у зв’язку з відсутністю будь-якого зв’язку між компанією і Захарченком.

Відтак слідчий суддя, досліджуючи наявні докази, не знайшов взаємозв’язку між Захарченком і Фондом, а тому зробив висновок, що компанія-власник майна не має відношення до діяльності та злочинів, у скоєнні яких той підозрюється.

Рішення ухвалив суддя Печерського суду Віталій Писанець.

Майно було заарештовано у рамках справи про незаконне збагачення і відмивання грошей екс-міністра внутрішніх справ. Справу розслідує Департамент спецрозслідувань ГПУ.

Загалом йдеться про 20 земельних ділянок, три будинки, квартиру і два машиномісця (список).

За даними Держархбудінспекції, дозволи на зведення будинку в селі Романків Київської області отримувала особисто Людмила Захарченка, дружина колишнього міністра.

Раніше повідомлялося, що, за даними ГПУ, через банк, пов’язаний із Захарченком, відмили 10 млрд грн.

Віталій Захарченко також є одним із підозрюваних у справі про розгін і вбивства учасників Революції гідності. У 2014 екс-міністр виїхав до Росії.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check