Суд арештував у Насірова $300 тис. на рахунку в Британії

Шевченківський суд Києва 14 лютого арештував 300 тис. доларів США на британських рахунках екс-голови ДФС України Романа Насірова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Встановлено, що Насіров щонайменше упродовж 3 років мав у розпорядженні кошти в сумі 297 730 доларів США на рахунку у фінансовій установі на території Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Але ці гроші не відображались у жодній з декларацій Насірова під час його перебування на посадах державного службовця, за винятком декларації кандидата в президенти України, поданої одразу ж після інформування обвинуваченого про виявлення цих коштів правоохоронними органами Великої Британії.

16 січня 2019 Роман Насіров подав декларацію кандидата у президенти, де зазначено про грошові активи на брокерському рахунку в установі Interactive Brokers в сумі 297 730 доларів США.

Насіров та його захисники щодо арешту заперечували.

«Щоб накладати арешт, це повинен бути рахунок з коштами на ньому, який відкритий у фінансовій установі. Компанія не є ні банківською, ні фінансовою установою. На жаль, до клопотання не надано документів, які б підтверджували статус цієї компанії», – сказав адвокат Любомир Дроздовський.

Він пояснив, що брокерська компанія є посередником, що залучає кошти клієнта і надає фінансову послугу у вигляді дивідендів, процентів.

«Це не банківський рахунок, не рахунок у фінансовій установі. Це договір з компанією заключений до 2015 року, по цьому договору були сплачені кошти. Є обліковий рахунок, але він не відноситься до фінансових рахунків або з грошовими коштами», – пояснив Насіров. «Договір заключений ще там до мої публічної діяльності», – уточнив він згодом

Клопотання прокурора Роман Насіров назвав популістичним і вважає, що його подали з метою затягування розгляду справи.

«Що не є банківською та фінансовою установою, то застосовувати дефініції українського законодавства до британських суб’єктів господарювання, в даному випадку є не бачу підстав. Великій Британії видніше, як називаються їх установи. Нас поінформували, що цей рахунок знаходиться у фінансовій установі, то підстав стверджувати інше в нас нема», – заявив прокурор САП Андрій Перов.

Прокурор, посилаючись на дані фінансової розвідки, сказав, що рахунок був відкритий у 2015 році внесенням Насіровим готівкових коштів.

Наступне засідання заплановано на 3 березня. У справі триває оголошення обвинувального акту. Прокурорами вже зачитано 462 сторінки із 774.

Нагадаємо, що екс-керівника ДФС Романа Насірова і начальника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

«Укргазвидобування» має цивільний позов до Насірова і Новікова на суму 35 млн грн – податки, які було перекладено з компаній Онищенка на державне підприємство і стягнуто рішеннями суду.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check