Росіянина, який з підробленими документами став громадянином України, покарали умовно

Оболонський райсуд Києва визнав чоловіка винним використанні завідомо підроблених документів і призначив покарання у виді 4 років обмеження волі, звільнивши особу з випробувальним терміном на 2 роки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 лютого.

У липні 2014 обвинувачений у змові з групою осіб вчинив дії спрямовані на отримання громадянства України, використовуючи при цьому завідомо підроблені документи.

Чоловік подав до Шевченківського управління Державної міграційної служби в місті Києві заяву про набуття українського громадянства за територіальним походженням і документи, що його дід народився в м.Ірпінь Київської області. Йшлося про витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження і актовий запис від Ворзельської селищної ради міста Ірпеня. Водночас відомо, що такі документи ніколи не видавалися, а дід обвинуваченого є росіянином. На підставі цих документів чоловік став громадянином України.

У подальшому він уклав фіктивний шлюб з українкою і взяв прізвище дружини. За заявою жінки місячний термін для реєстрації шлюбу було скорочено у зв’язку із вагітністю.  Але виявилося, що довідка про вагітність була підроблена, в лікувальній установі повідомили, що документ такий не видавали, а лікар, який підписав його, ніколи там не працював.

Вказані дії в своїй сукупності унеможливили ідентифікацію особи на території України та за її межами як громадянина Російської Федерації.

В суді він вину визнав та розкаявся. Розповів, що у 2013 приїхав в Україну і вирішив залишитись проживати тут. Через мережу Інтернет він познайомився чоловіком, який за 10 тис. доларів обіцяв допомогти в оформленні українського громадянства. Новий знайомий приносив документи, які треба було підписати, і саме йому належала ідея укласти фіктивний шлюб з українкою.

Суд врахував, що обвинувачений за місцем проживання характеризується формально позитивно, на обліку у лікаря нарколога та лікаря психіатра не перебуває, до кримінальної відповідальності притягується вперше.

Відомо, що чоловіка, який за 10 тис. доларів займався оформленням документів у 2018 році засудили до 5 років позбавлення волі умовно. Він уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. У тексті вироку зазначається, що клієнт хотів отримати змінити громадянство і прізвище з метою уникнення переслідування та затримання його правоохоронними органами України та Російської Федерації, оскільки перебував у міжнародному розшуку. Всього за такою схемою він допоміг п’ятьом громадянам Росії.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check