Напад на Козьякова: 2 із 4 обвинувачених частково визнають вину

У Шевченківському суді Києва оголосили обвинувальний акт у справі про хуліганські дії стосовно голови Вищої кваліфкомісії суддів Сергія Козьякова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

«Діючи за попередньою змовою групою осіб, грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, супроводжуючи свої дії особливою зухвалістю, бажаючи самоутвердитись за рахунок приниження інших осіб… вчинили хуліганство при наступних обставинах. 16 листопада приблизно об 11.40… діючи згідно зі злочинним планом… Прибули на бульвар Тараса Шевченка, 30. Об 11.50 С. та П. підійшли до готелю Hilton та стали чекати на Козьякова, який на той час перебував у приміщені готелю, де відбувався 7 судовий форум ВГО «Асоціація правників України»… Ст., перебуваючи в холі готелю Hilton за допомогою технічного засобу координував злочинні дії спільників. Приблизно об 11.50 з приміщення готелю… вийшов Козьяков та направився до проїжджої частини у напрямку службового автомобіля. В цей час С. і П., реалізовуючи свій злочинний умисел, прагнучи показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставляючи себе іншим громадянам в суспільстві, грубо порушуючи громадський порядок… облили заздалегідь приготовленим розчином брильянтового зеленого голову Вищої кваліфкомісії суддів України Козьякова. При цьому М. був поруч та був готовий надати фізичну підтримку С.  та П. у разі фізичного опору від потерпілого та можливого затримання… Хуліганські дії С. та П. тривали близько 2 хвилин., мали груповий характер… Після чого С. та П. спільно з М. з місця вчинення правопорушення зникли. В цей час Ст., перебуваючи в приміщенні готелю Hilton… спостерігав за діями С. та П., координуючи їх, слідкував за довколишньою обстановкою… повинен був попередити спільників та сприяти їх зникненню з місця вчинення правопорушення», – зачитав прокурор Тарас Набухотний.

Обвинувачені Ст. і М. вину заперечують. Водночас С. і П вину визнають частково, але один із них був без адвоката. Він пояснив, що раніше мав безплатного захисника на одну процесуальну дію. За його словами, в наступних засіданнях у нього буде адвокат, а цього разу він захищатиме себе сам. Суддя погодився на це, зазначивши, що тяжкість обвинувачення дозволяє.

Суддя Євген Мартинов поставив запитання, в якій саме частині П. визнає вину, а той відповів, що визнає, «шо обливав». Після цього захисники інших обвинувачених стали заперечувати, що таке запитання поставили тільки йому і ця особа ще й була без адвоката. А суддя сказав, що поставить це запитання й іншому обвинуваченому, бо раніше нібито забув. Зрештою, чоловіки повідомили, що показання даватимуть пізніше.

Суд визначив порядок розгляду справи. Прокурор переконував, що треба почати з допиту обвинувачених, але ті заявили, що показання дадуть тільки в кінці. Жоден із них свідчити не відмовляється. В такому випадку суд вирішив, що почати з допиту обвинувачених не можна, оскільки їх не можна змусити давати показання. Захист вважав, що треба починати з допиту потерпілого – Козьякова, якого в засіданні не було, але був присутній його захисник.

У підсумку суд вирішив почати з дослідження письмових і речових доказів, потім допитати потерпілого і свідків, дослідити докази захисту і їх свідків, а в кінці допитати обвинувачених.

Суд оголосив перерву до 15 березня і в наступному засіданні планує почати дослідження письмових доказів.

За  ч. 2 ст. 296 КК (хуліганство) чоловікам загрожує до 4 років позбавлення волі. Початково справу розслідували за ч. 2 ст. 346 КК – погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча. Цей злочин передбачає суворіше покарання – від 4 до 7 років позбавлення волі.

Цивільний позов не заявлявся.

Встановлюючи особу обвинувачених, суд з’ясував, що один із них працює перукарем, інший охоронцем, ще один менеджером з продажу, а четвертий – бухгалтером. Один із них має погашену судимість.

До обвинувачених застосовані запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту: для трьох у нічний час доби і для одного цілодобовий. Адвокат останнього подавала клопотання про зміну запобіжного заходу, вказуючи, що це позбавило її підзахисного можливості заробляти собі на життя, але суд відмовив.

Нагадаємо, що 16 листопада, після нападу, в програмі «Секретні матеріали» на каналі «1+1» вийшов сюжет про статки керівників ВККС. Журналісти розповіли, що зарплата Козьякова становить приблизно 10 тис. доларів на місяць і у 2017 році його дружина купила квартиру за 8 млн грн. Водночас чиновник користується паркомісцем, яке не зазначає в декларації. А його заступник Станіслав Щотка має будинок в закритому котеджному містечку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check