Фірма, яка фігурує у справі Ємельянова-Татькова, вивела майно з-під арешту

Печерський суд скасував арешт нерухомості ТОВ «Фадж» у Донецькій області та Дніпрі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

При накладенні арешту на майно ТОВ «Фадж» слідчі судді виходили з того, що воно було протиправно реалізоване на аукціоні з продажу майна ТОВ «Восход», а тому є предметом злочину та має значення речових доказів у кримінальному провадженні.

Але постановою прокурора від 26.06.2018 року кримінальне провадження, в межах якого накладено арешт, закрито в частині повідомленої підозри арбітражному керуючому – ліквідатору ТОВ «Восход» за ч.5 ст.191 КК.

Справа щодо ліквідатора закрита на підставі п. 3 ч. 1 ст.284 КПК – не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати.

Таким чином органом досудового розслідування дана правова оцінка обставинам проведення аукціону з продажу майна ТОВ «Восход» за участю, в тому числі, ТОВ «Фадж» та порушень закону не встановлено, а тому накладений арешт підлягає скасуванню.

Відомо, що це майно фігурує у справі екс-голови ВГСУ Віктора Татькова і екс-судді Артура Ємельянова. За версією слідства, у 2013-2015 рр. за сприяння суддів господарських судів України, за попередньою змовою із службовими особами Товарної біржі «Євросоюз», ТОВ «Авіс Фінанс», ТОВ «АБВ-Консалтінг» і ТОВ «Фадж» під час розгляду справи про банкрутство ТОВ «Восход» відбулося розкрадання майна підприємства шляхом його продажу підконтрольним компаніям по ціні, що є значно меншою від ринкової. Визнана судом заставна вартість майна ТОВ «Восход» складала 590 млн грн, тоді як відчуження майна ТОВ «Восход» відбулося лише за 149 млн грн.

Перелік майна ТОВ «Фадж», з якого суд зняв арешт:

– нежитлова будівля, загальною площею 10586,6 кв.м., Донецька обл., м. Маріуполь, пр. Будівельників, буд. 125

– частина першого поверху з підвалом (кімнати 1-3, 20-22, 25-28, 25а, 26а, 27а, 28а, 29-66), загальною площею 2099,8 кв.м., у двоповерховій нежитловій будівлі з підвалом, загальною площею 4043,3  кв.м., Донецька обл., м. Атремівськ, вул. Радянська, буд. 81

– будівля кафе, загальною площею 483,6 кв.м., м. Дніпро, б-р Театральний, буд. 4.

***

Екс-голова ВГСУ Віктор Татькова і  колишній спеціаліст канцелярії цього ж суду перебувають у розшуку. За останніми даними, Татьков перебуває в Австрії, але відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку. У квітні 2018 Печерський суд дозволив його затримати з метою приводу до суду.

У липні 2018 ГПУ повідомила про закінчення досудового розслідування. Матеріали щодо екс-замголови ВГСУ Артура Ємельянова і ще чотирьох осіб з числа керівників апарату судів і співробітниці Державної судової адміністрації було виділено в окреме провадження. Тепер ГПУ має направити справу в суд, як тільки фігуранти та їх адвокати прочитають матеріали і буде складено обвинувальний акт.

За даними слідства, йшлося про систематичне отриманням неправомірної вигоди, незаконне збагачення, заволодіння державним та іншим майном, шляхом постановлення суддями господарських судів неправосудних рішень, тиск на суддів з метою схилення їх до винесення таких рішень, втручання в автоматизовану систему документообігу суду з метою розподілення господарських справ на необхідного суддю та подальшу легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

За останньою інформацією Департаменту спецрозслідувань ГПУ, всього у справі повідомлено про підозру 12 особам та арештовано 220 об’єктів нерухомості вартістю понад 500 млн грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check