12 погромників грального бізнесу засудили умовно

Дніпровський районний суд Києва виніс вирок групі із 12 осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 січня.

Трьох засуджено до 5 років позбавлення волі, одного – до чотирьох і решту – до трьох років. Усіх 12 чоловіків звільнено від відбуття покарання з іспитовими строками 2-3 роки.

За матеріалами справи, особи  з метою відстоювання громадської позиції щодо припинення незаконного грального бізнесу скоювали напади на приміщення, де, на їх думку, працювали гральні заклади. У березні 2018 організатор особисто підібрав учасників групи з числа знайомих, з якими займався в спортивному залі неподалік станції метро «Червоний Хутір» в місті Києві.

З метою конспірації були придбані комплекти спеціального тактичного одягу марки «5.11 Tactical» єдиного зразка, маски, балаклави та рукавиці. Група пересувалася в автомобілі Volkswagen Caravelle. Під час скоєння нападів вони домовлялися про не використання власних мобільних телефонів.

На території міста Києва група систематично вчиняла хуліганські дії та припинила своє функціонування у зв’язку із викриттям і знешкодженням правоохоронними органами.

З 5 по 12 квітня 2018 відбулися напади на заклади «Золота Підкова» по вулиці Привокзальній, 10, у місті Києві та «Лото Центр» по вулиці Пасхаліна, 3, у місті Києві, «Золота Підкову» по вулиці Лисківській, 12/1 і «Золотий Тріумф» по вулиці Харченко, 25-С, а також «Лото Маркет» по бульвару Чоколовському, 37,  «Золота Підкова» по вулиці Радужна, 8, інтернет-клуб «Спорт Лото» по вулиці Малишка, 4/2, «Золота Підкова» по вулиці Привокзальній, 10.

Зловмисники не зважали на пристуність персоналу і нищили меблі і техніку, забирали гроші з каси. Закладам завдано матеріальних збитків. Найбільшої шкоди зазнав один підприємець в сумі 202 тис. грн.

12 квітня вони здійснили десять хуліганських нападів на заклади в м. Києві після чого були затримані правоохоронними органами.

В суді чоловіки вину визнали повністю, щиро розкаялися. та показали, що під’їжджали до грального закладу і закривши обличчя одягом, забігали до приміщення, де розбивали комп’ютери, пошкоджували меблі та інше обладнання. Потім вони вибігали, сідали автомобілю та швидко від’їжджали. Жодних насильницьких дій чи заволодіння майном вони не вчиняли, зброї або спеціально пристосованих засобів з собою не брали, всі їх хуліганські дії тривали від 3-х до 5-ти хвилин.

Оскільки були зайнятті пошкодженням майна, то не бачили, як їх спільники заволоділи грошима. Вони показали, що пограбовані кошти особи ділили між собою, а іншім учасникам нападів нічого про це не повідомляли. Матеріали щодо невстановлених осіб, які заволоділи грошима з каси, виділили в окреме провадження.

Суд визнав дев’ятьох осіб винними у вчиненні хуліганських дій, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчиненого організованою групою. Дії ще трьох кваліфікували як розбій за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням у приміщення.

Суд врахував пом’якшуючі обставини: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину і добровільне відшкодування завданого збитку.

Усі 12 осіб раніше не були судимі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check