За 7 тис грн хабара двох слідчих поліції засудили на 5 років

Суд визнав винними двох колишніх співробітників слідчого відділення Верхньодніпровського відділення поліції Дніпродзержинського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 грудня.

Йдеться про про колишнього слідчого і начальника слідчого відділення, яких звинуватили в отриманні від громадянина 7 тис. грн за закриття справи.

У березні 2016  м. Верхівцеве трапилося ДТП. Автомобіль збив велосипедиста. Лікарі діагностували струс мозку, а також виявили, що потерпілий був у нетверезому стані, від госпіталізації той відмовився.

Водієм, який скоїв ДТП, був чоловік судимий у 2010 році за ножове поранення. Слідчий йому  сказав, що буде заведена справа, а щоб так не сталося, то він написав на аркуші паперу  «7000 грн» і нагадав про його минуле, коли він «сидів». Чоловік звернувся до правоохоронних органів. Спочатку 2000 грн передав начальнику слідчого відділення, щоб йому повернули автомобіль, який він мав продати. Решту 5000 грн він за вказівкою слідчого поклав у шухляду робочого стола за неприягнення за до кримінальної відповідальності і закриття кримінального провадження.

Після затримання працівників поліції справа про наїзд на велосипедиста була закрита за відсутністю складу злочину.

В суді обвинувачені вину не визнали. Екс-слідчий розповів, що у день затримання заявник дзвонив йому, кажучи, що везе посвідчення та йому потрібна довідка по ДТП, запитував, чи є начальник, бо він везе йому гроші. Начальника не було на робочому місці і тому він завів чоловіка в кабінет і сказав покласти гроші в шухляду. У свою чергу, колишній начальник відділення повідомив, що заявник приходив до нього в кабінет називав цифри «2» і «5», але він не почув половини розмови, одночасно говорив по телефону.

Суд вважає факт вчинення злочину за ч.3 ст.368 КК підтвердженим. Обом фігурантам призначено по 5 років позбавлення волі, на 3 роки позбавлено права обіймати посади в правоохоронних органах. Також суд ухвалив конфіскувати майно, що є особистою власністю.

На вирок може бути подано апеляцію протягом 30 діб з моменту його проголошення.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check