У справі Суса продовжили дослідження документів

Подільський суд Києва 24 січня провів чергове засідання із вивчення письмових доказів у справі за обвинуваченням екс-слідчого ГПУ Дмитра Суса.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Досліджувалися протоколи огляду матеріалів кримінального провадження щодо діяльності гральних закладів, що розслідував Сус. Зі слів прокурора, там відсутні документи щодо розпорядження речовими доказами. Зокрема, відеореєстратора, гральних автоматів, грошових коштів, столів, стільців та ін., заволодінням якими інкримінується Сусу.

У рамках справи було кілька епізодів, також щодо торгівлі наркотиками, які вже передані до суду, тому детектив робив запити, щоб повністю дослідити справу і довести, що документів щодо розпорядження вилученим майном не було.

Адвокат Суса вважає, що документи не мають відношення до обвинувачення, а додатки до протоколів неналежно оформлені.

У наступному засіданні 18 лютого в суді мають переглянути відео з обшуку в гральному закладі в Києві по бульвару Дружби народів. Вилучені там гроші колишній слідчий начебто не облікував і привласнив.

У липні 2018 прокурор зачитав в суді обвинувальний акт.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис. грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис. грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check