У справі про напад на голову ВККС Козьякова замінили суддю

Шевченківський суд замінив суддю у справі про напад на голову Вищої кваліфкомісії суддів Сергія Козьякова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на ухвалу від 21 січня.

Заява про відвід судді Тетяни Левицької надійшла від адвоката потерпілого.

ВККС 6 вересня 2018 визнала суддю Левицьку такою, що не відповідає займаній посаді та вирішила внести до Вищої ради правосуддя подання з рекомендацією про її звільнення. На думку заявника, у судді могло виникнути неприязне ставлення до потерпілого, а тому вона не може брати участь у даному кримінальному провадженні.

Суддя Левицька просила розглядати заяву про відвід у її відсутність у зв’язку із службовою зайнятістю, про що надала письмову заяву. Наразі ВРП ще не звільнила Левицьку.

Суд погодився, що існування такого рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів може виступати чинником непрямого впливу на суддю, що допускає виникнення в потерпілого сумнівів щодо її неупередженості.

Справу передали судді Євгену Мартинову.

Найближче засідання призначено на 31 січня о 13.30.

У справі четверо обвинувачених:  Степаненко Віктор Васильович, Сокур Євген Петрович, Первак Валерій Сергійович і Манжола Олександр Миколайович.

Їм пред’явлено обвинувачення за ч. 2 ст. 296 ККУ – грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, вчинене групою осіб. Чоловікам загрожує до 4 років позбавлення волі. Раніше справу розслідували за ч. 2 ст. 346 КК – погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча. Цей злочин передбачає покарання від 4 до 7 років позбавлення волі.

16 листопада в Києві голову ВККС Сергія Козьякова облили зеленкою після судового форуму біля готелю Hilton в центрі Києва.

Того ж дня в програмі «Секретні матеріали» на каналі «1+1» вийшов сюжет про статки керівників ВККС. Журналісти розповіли, що зарплата Козьякова становить приблизно 10 тис. доларів на місяць і у 2017 році його дружина купила квартиру за 8 млн грн. Водночас чиновник користується паркомісцем, яке не зазначає в декларації. А його заступник Станіслав Щотка має будинок в закритому котеджному містечку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check