У справі Мартиненка знову досліджували документи, адвокати вважають, що вони не стосуються обвинувачення

Шевченківський суд Києва 14 січня продовжив досліджувати письмові докази у справі про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» і «Енергоатом».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Йшлося про установчі документи панамської компанії Bradcrest Investments SA та виписки з її рахунку. У попередніх засіданнях суду надали банківські документи, щоб бенефіціаром компанії є екс-нардеп Микола Мартиненко. Але в установчих документах засновниками записані двоє громадян Панами і Мартиненко не згадується.

Прокурор антикорупційної прокуратури пояснив, що йдеться про анонімну компанію, реальний контролер якої відомий тільки банку.

За версією слідства, на рахунки Bradcrest Investment S.A під видом оплати за агентські послуги надійшло 6,4 млн євро неправомірної вигоди від чеської компанії SKODA JS, яка мала контракт на постачання обладнання для українського ДП «НАЕК «Енергоатом».

Крім того, саме Bradcrest Investment S.A  отримувала кошти від продажу Мартиненком 20% акцій ПрАТ «Пласт» нардепу Олександру Онищенку.

У подальшому Bradcrest Investment S.A оплачувала аренду нерухомості та послуги для близьких Мартиненка.

«Bradcrest – це нормальна господарська фірма… Нам інкримінують, що ніби вкрали щось з «Енергоатому». Давайте це досліджувати. Який зв’язок із «Пластом» навіть прокурор не може пояснити…», – заявив адвокат Бойко.

Прокурор стверджує, що йдеться про джерела надходження коштів компанії, а також про зв’язок Bradcrest з Мартиненком

Адвокати вважають, що прокурор спеціально називав активи і офшорні компанії, які могли належати Мартиненку, щоб дискредитувати його перед суспільством, хоча мати офшор – це не злочин.

Наступне засідання планується 22 січня о 9.00.

\Нагадаємо, що зараз триває дослідження письмових доказів сторони обвинувачення. Раніше суд долучив понад 200 томів документів від САП. Суд не погодився долучати тільки протоколи допитів на стадії досудового розслідування. Під час дослідження доказів захистом неодноразово заявлялися клопотання про недопустимість доказів, зокрема документів, отриманих в рамках міжнародної правової допомоги. Суд ці клопотання долучив, але наразі жодні докази прокуратурі не повернув і має вирішувати питання їх допустимості в нарадчій кімнаті.

===

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6,4 млн євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Павло Скаленко, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A. Матеріали щодо Скаленка виділено в окреме провадження. Суд застосував до нього особисте зобов’язання.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check