Суд відмовився пояснювати НАБУ, як закрити справу Злочевського

Солом’янський районний суд відмовив детективу НАБУ у роз’ясненні судового рішення у кримінальній справі щодо видачі спецдозволів фірмам екс-міністра Миколи Злочевського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 11 січня.

У вересні 2018 суд встановив НАБУ процесуальний строк у 2 місяці для проведення слідчих дій, а саме допиту нардепа Тетяни Чорновол, дослідження документів, які є в її розпорядженні та прийняття рішення про закінчення досудового розслідування.

Йдеться про провадження № 42015000000001142 від 16.06.2015 за фактом використання службовими особами Міністерства екології та природних ресурсів України свого службового становища під час видачі спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ «Парі», ТОВ «Еско-Північ», ТОВ «Перша українська газонафтова компанія», ТОВ «Алдеа- Україна», ЗАТ ВК «Укрнафтобуріння», ТОВ «Кримтопенергосервіс», ТОВ «Газойлінвест», ТОВ «Компанія Азов-ойл», ТОВ «Надрагаз» та ПАТ «Техноресурс».

1 серпня 2017 року процесуальний керівник – прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за відсутністю складу злочину.

15 червня 2018 суд скасував постанову прокурора про закриття справи екс-міністра екології Миколи Злочевського, оскільки не допитана заявник – народний депутат Тетяна Чорновол.

Після цього адвокат фірми Злочевського попросив встановити строк для детективів для проведення слідчих дій, вказуючи на тривалість розслідування, затягування, оскільки у справі досі нікому не повідомлено про підозру.

Детектив повідомив, що станом на січень 2019 заявник Чорновол уже допитана, але рішення суду, що зобов’язує орган досудового розслідування прийняти рішення про закінчення досудового розслідування протягом двох місяців з дня постановлення ухвали, частково не виконане, оскільки процесуальний порядок прийняття рішення для НАБУ є незрозумілим.

Відповідно до  ст. 283  КПК прокурор зобов’язаний у найкоротший строк після повідомлення особі про підозру здійснити одну з таких дій: закрити кримінальне провадження; звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Слідчий (детектив) на стадії досудового слідства може тільки приймати рішення про закриття кримінального провадження із визначеного переліку підстав.

У справі Злочевського детектив може прийняти рішення про закриття кримінального провадження, якщо жодній особі не повідомлялося про підозру, з двох підстав: за відсутністю події злочину або за відсутністю в діянні складу злочину.

Як вважають у НАБУ, прийняття інших законних рішень, окрім закриття справи, на виконання ухвали суду КПК не передбачено.

Детектив просив суддю роз’яснити резолютивну частину рішення, вказавши, яке саме рішення слід прийняти та оформити відповідною постановою: закриття справи за відсутністю події злочину чи закриття за відсутністю в діянні складу злочину.

Однак суд вважає, що ухвала викладена в ясній та зрозумілій формі. А вимоги детектива дати роз’яснення шляхом конкретного визначення, яке саме процесуальне рішення має бути прийняте, є некоректними і такими, що виходять за межі повноважень слідчого судді.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check