Суд повернув заставу фігуранту «справи Мартиненка»

Солом’янський суд Києва змінив запобіжний захід, застосований до підозрюваного Павла Скаленка.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 17 грудня, текст якої оприлюднено тільки 2 січня.

Саме цей чоловік, за версією НАБУ, створював для колишнього нардепа Миколи Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A, на рахунки якої начебто надійшло 6,4 млн євро неправомірної вигоди від чеської компанії SKODA JS, яка мала контракт на постачання обладнання для українського ДП «НАЕК «Енергоатом».

У листопаді 2017 року Скаленко був оголошений в розшук. Але майже через рік сам прийшов до детективів, запевняючи, що не знав про підозру. 12 жовтня 2018 суд взяв його під варту з альтернативою застави у 2,5 млн грн, яку було внесено.

Адвокат повідомив, що 16 листопада 2018 Національне антикорупційне бюро закінчило досудове розслідування у справі і захисту дали час на ознайомлення з матеріалами. Відтак адвокат доводив, що ризику переховування вже немає, вказував, що його клієнт вчасно з’являвся на виклики детектива і дотримувався покладених на нього раніше обов’язків. Крім того, 20 жовтня 2018 Скаленко офіційно одружився і проживає з дружиною і малолітньою донькою, що також зменшує ризики його переховування.

Справа щодо 6 фігурантів справи, включно з Мартиненком передана до суду. Адвокат Скаленка посилався на те, що з цих осіб Шевченківським судом Києва зняті додаткові обов’язки та визначені більш м’які запобіжні заходи.

У підсумку суд погодився змінити Скаленку запобіжний захід із застави на особисте зобов’язання.

Підозрюваного зобов’язали прибувати до детектива, прокурора або суду за першою вимогою, повідомляти про зміну місця проживання та/або місця роботи, заборонили відвідувати ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлені підрозділи, зобов’язали утримуватися від спілкування щодо справи з визначеним колом осіб, а також від спілкування щодо ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів, «SKODA JS», «BRADCREST INVESTMENS SA» – з будь-якими особами, крім захисників, поза межами процесуальних дій, зобов’язали здати на зберігання до Державної міграційної служби України всі свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд та в’їзд в Україну.

У грудні 2015 Мартиненко склав депутатський мандат, коли стало відомо, що в Швейцарії проти Мартиненка розслідується кримінальна справа. Після цього з’явилися кримінальні провадження в Україні.

У вересні 2018-го Шевченківський суд Києва почав розглядати справу про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» на 17,28 млн. дол.  і «Енергоатому» на 6,4 млн євро. Одним із шести обвинувачених є Мартиненко, який у Верховній раді очолював комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Наразі в суді триває дослідження письмових доказів.

27 вересня 2018 суд заочно взяв під варту Євгена Бугу, який перебуває у розшуку і, за версією НАБУ, також входить злочинної організації Мартиненка.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check