Справу екс-бухгалтерки поліції, яка невідомо кому віддала 2 млн грн речових доказів, перекваліфікували і направили в суд

Екс-бухгалтер столичного райуправління поліції, яка віддала 2 млн 230 тис. грн, що були визнані речовими доказами, постане перед судом.

Про це повідомила прокуратура Києва.

У 2016 році невстановлені особи, скориставшись неналежним виконанням службових обов’язків з боку головного бухгалтера, подали до канцелярії поліціїпідроблене рішення суду щодо повернення вилучених коштів.

У подальшому за погодження головного бухгалтера 57 500 доларів США, 37010 рублів РФ, 3306 гривень та 28 500 Євро, що станом на час скоєння злочину складали понад 2 млн 230 тис. грн., були видані особі, яка також користувалась підробленим паспортом.

Обвинувальний акт стосовно головного бухгалтера за ч. 2 ст 367 КК (службова недбалість) скеровано до суду для розгляду по суті. Жінці загрожує позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За даними реєстру судових рішень, йдеться про колишнього головного бухгалтера Оболонського райуправління поліції Києва. Повідомлення про підозру було вручено у вересні 2018 року. Спочатку дії бухгалтера кваліфікували за ч.4 ст.190 КК – шахрайство. За версією слідчих, жінка у невстановленому місці, в невстановлений час, вступила в змову з невстановленими особами щодо шахрайського заволодіння коштами. Однак суд, обираючи запобіжний захід, вирішив, що пред`явлена підозра за ч.4 ст.190 КК не є достатньо  обґрунтованою. Суд вказав, що документи на підставі яких були видані гроші мають ознаки підробки, але матеріали клопотання про застосування запобіжного заходу не містять доказів, що бухгалтер створювала або замовляла їх створення. Так само це не підтверджується протоколами допиту свідків. Тому замість тримання під вартою суд застосував до підозрюваної особисте зобов’язання.

У поліції зберігалися гроші, вилучені у справі про пограбування ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк». У 2014 році двоє осіб викрали з сейфів депозитарного сховища 274 тис. рублів, 325,6 тис. доларів, 77 тис. грн, 431 тис. доларів, 290 тис. доларів, 35 тис. євро і розпорядилися ними на власний розсуд.

5 липня 2016 року невстановлена особа, називаючись представником ПрАТ «УАСК АСКА», показала бухгалтеру Оболонського УП ГУ НП у місті Києві завідомо підроблене рішення Оболонського райсуду Києва і отримала 57 500 доларів США, 37010 рублів РФ, 3306 гривень та 28 500 Євро, які зберігалися як речові докази у кримінальному провадженні.

Оболонський суд повідомив, що таке рішення не ухвалював.

ПрАТ «УАСК АСКА» заявили, що така особа в них не працювала і довіреність їй не видавалася. Водночас зазначається, що довіреність містила пряме обмеження на видачу грошових коштів та не давала йому права на їх отримання.

Внаслідок вказаних шахрайських дій завдано матеріального збитку ПрАТ «УАСК АСКА» на 2,2 млн грн (за курсом НБУ станом на 05.07.2016).

Слідчий поліції розповів, що про повернення коштів йому стало відомо в травні – червні 2017 (тобто майже через рік) під час виконання вказівки процесуального керівника щодо перевірки збереження речових доказів по даному провадженню. На даний час йому відомо, що кошти не повернуто.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check