Слідчого поліції, який обманом хотів отримати $400 за закриття справи, покарали обмеженням волі

Суд виніс вирок слідчому Індустріального відділу поліції в Харківській області і призначив покарання  у вигляді обмеження волі строком на 1 рік. Покарання чоловік буде відбувати в установі Кримінально-виконавчої служби.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 січня.

У 2016 році особа придбала насіння маку у торгівельному кіоску поблизу станції метро «Пролетарська» в м. Харкові. Насіння покупець передав поліції і там начебто виявили наркотичну речовину. Власника кіоску допитали в якості свідка. Пізніше справу закрили. Але коли підприємець подзвонив слідчому, то той сказав, що справа незакрита і треба заплатити $400.

Гроші було передано під контролем правоохоронних органів. Слідчий, зрозумівши це, в останній момент кинув хабар на землю. Сліди спеціальної речовини, якою позначили купюри, виявлено на його руках і в кишені. Вину він не визнав. Слідчий говорив, що підприємець провокував його, а коли приїхав на зустріч, то сказав, що в нього щось випало, підняв і дав йому. З його слів, гроші він свідомо не брав, він не бачив, що передавали і помітив тільки, коли кинув долари на землю.

Підприємець розповів, що здійснює роздрібну торгівлю кондитерськими виробами і кондитерським маком з торгового павільйону біля станції метро «Пролетарська» в м. Харкові. Час від часу до нього приходив оперуповноважений Індустріального (раніше -Орджонікідзевського) відділу поліції, який звинувачував його в тому, що він реалізує насіння маку, яке є наркотичним засобом, та вимагав платити йому за це по 3000 грн. на місяць, але він відмовлявся. Після цього він дізнався про кримінальну справу за фактом збуту наркотичних речовин через купівлю маку в його кіоску.

Справу щодо підприємця було закрито, оскільки експертиза показала, що «СМАКотА…» є насінням рослин виду Мак снотворний (Papaver somniferum L.) і до наркотичних засобів та психотропних речовин не належить.

Суд перекваліфікував обвинувачення з ч.3 ст.368 КК (отримання неправомірної вигоди) на ч.1 ст.190 КК (шахрайство). Суд пояснив, що справу було закрито і слідчий знав про це та не міг як службова особа вчинити жодних дій в інтересах особи, в якої брав гроші.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check