Прокуратура Київщини не відсудила гектари лісу на понад 100 млн грн, пропустивши строк позовної давності

Київський апеляційний суд відмовив першому заступнику прокурора області у витребуванні 20,79 га землі у власність держави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 20 грудня.

На думку прокурора, Київської обласна державна адміністрація перевищила повноваження при розпорядженні земельними ділянками державної форми власності лісогосподарського признання. Розпорядження, якими вилучено спірні ділянки, видані в один день, проекти землеустрою щодо їх вилучення розроблені однією і тією ж землевпорядною організацією, державну землевпорядну експертизу ці проекти пройшли 25.02.2008 року, а тому КОДА розпорядилась землями лісового фонду у вигляді єдиного масиву. На момент вилучення земельні ділянки були розташовані в межах міста Вишгород. Цільове призначення ділянок змінено на землі сільськогосподарського призначення без права вирубки дерев і та передано їх у власність громадян для ведення особистого селянського господарства.

Суд погодився, що це були лісові ділянки і вони складали єдиний масив. Київська обласна державна адміністрація розпорядилась землями лісового фонду у вигляді єдиного масиву площею більше 1 га, що свідчить про перевищення головою КОДА передбачених законом повноважень.

З липня 2006 до травня 2009 головою Київської облдержадміністрації була Віра Ульянченко, яка потім очолювала Секретаріат президента Віктора Ющенка.

Суд переконували, що про порушення у прокуратурі дізналися тільки у 2014 році.

Але суд встановив, що з січня 2005 року прокуратурі Київської області щомісяця надаються копії усіх розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації. А тому прокуратурі мало бути відомо про оскаржувані розпорядження з моменту їх винесення. Однак позов надійшов до суду тільки у 2015.

Загальна позовна давність становить три роки.

У 2016-2018 рр. прокуратура двічі програла справу в першій інстанції.

У позові прокурора зазначалося, що вартість землі оцінюється у 109 млн грн.

Ділянки первинними власниками були перепродані.

Зокрема, 1,5 га викупило ТОВ «СРТ 10». Засновником цієї фірми значиться Сергій Чекашкін. У 2012 році він трагічно загинув, будучи на посаді директора департаменту фінансової політики Мінекономіки. За інформацією ЗМІ, автомобіль Чекашкіна брав участь у нічних автоперегонах і врізався у відбійник. Раніше Чекашкін був замголови Державної податкової адміністрацїі, а також працював у Міністерстві фінансів. Керує фірмою дружина покійного чиновника.

Також власником ділянки є Олег Головін. Екс-голова СБУ Ігор Смешко, коментуючи отруєння Ющенка, розповідав, що 5 вересня 2004 року за півтора години до вечері в Сацюка Ющенко вечеряв на дачі в одного з керівників і співвласників компанії «Фокстрот» – Олега Головіна.

Інші власники ділянок – Анатолій Кокуш, Віктор Крушельницький, Юрій Лугай, Корній Романченко, Оксана Мусієнко, Тетяна Герасименко і Світлана Ніколаєнко.

Нагадаємо, що екс-голову Київської ОДА Віру Ульянченко судять за передачу 17,5 га мисливських угідь в Сухолуччі у власність екс-президента Віктора Януковича.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check