Поліція розслідує розкрадання в Національному музеї історії України на 4 млн грн

Досудовим розслідуванням встановлено, що працівники Національного музею історії України нібито таємно викрали музейні предмети із відділу нумізматики на загальну суму близько 4 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 18 січня.

Допитаний в якості свідка старший науковий співробітник Львівського історичного музею показав, що у 2003 році з метою наукового дослідження української фалеристики фотографував колекцію, яка знаходилась у Національному музеї історії України. У 2016 році повернувшись до НМІУ та вказаного наукового дослідження він виявив підробку та відсутність музейних предметів.

Дані до ЄРДР внесено у вересні 2018. Справою займається Головне управління Національної поліції у місті Києві.

За наявною інформацією, у відділі нумізматики музею на даний час відсутні наступні музейні предмети, частина з яких підмінена: відзнака Січових Стрільців ІІ Романа Шашкевича «Воля або смерть» (3 екземпляри), пластова нагорода «Свастика Вдячності» (1 екземпляр), відзнака «Український Січовий Союз» (4 екземпляри), пластова нагорода «За значне Діло» (1 екземпляр), пластова відзнака «НОМЕР_1» (4 екземпляри), відзнака Української робітничої спілки на еміграції (2 екземпляри), відзнака кокарди армії УНР (2 екземпляри), відзнака товариства «Сокіл» (1 екземпляр). За оцінками спеціалістів із числа працівників музею та колекціонерів, вартість вказаних предметів становить близько 4 млн. грн.

Суд надав слідчому поліції  доступ до документів про порядок реєстрації та документообігу музейних предметів, нормативні документи, що регламентують порядок приймання та видачі музейних предметів, нанесення розпізнавальних знаків, розшифрування коду та встановлення і присвоєння інвентарного номеру; фотознімків викрадених предметів; журналу входу до фонду відділу нумізматики.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check