НАБУ не дало адвокату брата Каськіва почитати матеріали

Солом’янський суд Києва не задовольнив скаргу адвоката на бездіяльність детектива НАБУ.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 4 січня.

На підставі договору про надання правової допомоги адвокат Артем Трекке представляє інтереси громадянина України Олександра Каськіва з усіх питань, які виникають з приводу захисту його прав та законних інтересів.

23 червня 2018 на офіційній сторінці НАБУ у мережі інтернет оприлюднено інформацію, що близькому родичу екс-голови «Держінвестпроекту» (рідному брату) повідомлено про підозру. Оскільки  особа перебуває знаходиться поза межами України, про підозру повідомлено у спосіб, передбачений ч.1 ст. 278 КПК. Згодом НАБУ повідомило про розшук підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України та ДП «Державна інвестиційна компанія» у сумі 259,2 млн. грн.

За словами адвоката, Олександр Каськів  вже більше трьох років перебуває за межами України і ніколи не отримував текст письмового повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК. Документ йому не вручали. Тому, на думку захисника, він не набув статусу підозрюваного.

У вересні 2018 адвокат Трекке звертався до НАБУ з клопотанням про надання матеріалів досудового розслідування для ознайомлення. Детектив по телефону повідомив, що в його клопотанні відмовлено, зазначивши, що адвокат отримає письмову відповідь на поштову адресу. Але з того час письмова відповідь так і не надійшла.

В суді детектив заявив, що від підозрюваного не надходило будь-яких повідомлень про залучення Трекке в якості захисника. У зв’язку з цим, до отримання Трекке статусу захисника у кримінальному провадженні він не може розглядатись як суб’єкт внесення клопотання.

Суд скаргу не задовольнив, зазначивши, що законодавством визначений перелік осіб, які мають право подавати клопотання про ознайомлення із матеріалами досудового розслідування, а саме сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Інша особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, не є стороною захисту, а адвокат, який представляє інтереси такої особи, не є захисником у значенні КПК. Відтак Каськів як «інша особа» і його адвокат не можуть подавати клопотання, а тому бездіяльності детектива не може бути.

За матеріалами досудового розслідування, у 2011-2014 рр. службові особи Держагентства з інвестицій та управління національними проектами за попередньою змовою групою осіб із службовими особами ДП «Державна інвестиційна компанія», ТОВ «Боржава Резот», ТОВ «Біонік Девелопмент», ДП «Ел Ен Джі термінал», ТОВ ТД «Борисфен» та ДП «Грін Енерго» та іншими фізичними і юридичними особами шляхом надали ряд позик на суму понад 320 млн грн, які використані не за призначенням і заволоділи бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

Відомо, що екс-керівник Держінвестпроекту Владислав Каськів повернувся з Панами у ніч на 1 листопада 2017 року. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції.

Панама дозволила його екстрадицію тільки за справою справою про розтрату 7,5 млн грн при закупівлі  реклами для Держінвестпроекту у ТОВ  «Глорія». Наразі правоохоронні органи України не можуть йому повідомити про підозру за іншими епізодами.

Згідно з документами Держказначейства, 25 жовтня 2017 року Каськів вніс 7,46 млн грн в якості компенсації шкоди, заподіяної державі. У серпні 2018 суд зобов’язав ТОВ  «Глорія» відшкодувати Каськіву цю суму.

15 листопада 2018 Шевченківський суд призначив до розгляду обвинувальний акт щодо розтрати 7,5 млн грн при закупівлі  реклами для Держінвестпроекту. Єдиним обвинуваченим у справі є Каськів.

Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Владиславу Каськіву можуть призначити умовне покарання.

Як відомо, Панама дозволила його екстрадицію тільки за вищезгаданою справою. Тому наразі правоохоронні органи України не можуть повідомити Каськіву підозру за іншими епізодами.

23 червня 2018 суд взяв під варту з альтернативою 2,6 млн грн застави двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського. Йому, а також рідному брату Каськіва інкримінується участь у розтраті на двох нацпроектах – «Чиста вода» щодо встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Сам Владислав Каськів не є підозрюваним за цим епізодом.

 

Також читайте

Двоюрідного брата Каськіва суд взяв під варту, а він планував подорож Карибським узбережжям

ПРОДАВЕЦЬ КАВИ БІЛЯ НАБУ ЗДАВ ПОДІЛЬНИКІВ КАСЬКІВА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check