На Дніпропетровщині чиновницю за хабар засудили на 5 років

Заступницю голови адміністрації Дніпровського району Кам’янської міської ради засудили на 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 січня.

У 2016 році до чиновниці звернувся підприємець, щоб орендувати приміщення колишнього дитсадка з земельною ділянкою для організації пейнтболу. Обвинувачена начебто вимагала 40 тис. грн хабара. Підприємець написав заяву до правоохоронних органів.

У грудні 2016 був підписаний договір оренди будівлі на 436 кв.м. Водночас чиновниця попросила давати їй по 5 тис. грн щомісяця за користування не вказаним  у договорі вбудованим нежитловим приміщенням та земельною ділянкою. Обвинувачену затримали після затримання частини винагороди в сумі 20 тис. грн.

Жінка вину не визнала, але суд визнав доводи захисту надуманими. Ознак провокації вимагання неправомірної вигод не встановлено.

Суд критично поставився до позиції захисту, що обвинувачена не є суб’єктом злочину за ч.3 ст. 368 КК, так як відповідно до обвинувального акту вона обіймала посаду заступника голови адміністрації Дніпровського району за переведенням із виконавчого комітету Дніпровської районної у місті ради, а тому є службовою особою, яка займає відповідальне становище, відповідно до примітки до ст. 368 КК.  В обвинуваченні визначено та доказами доведено її коло повноважень, що можливості сприяння в укладанні договору та надання у використання іншої частини будівлі без відповідного договору.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check