Екс-чиновника з Краматорська засудили на 5 років умовно за хабар, який лишився в ДНР

Екс-начальника відділу Краматорської міської ради з питань фізкультури і спорту визнали винним в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 грудня.

Чоловіка затримали у лютому 2010 року за отримання 41 тис. грн хабара двома траншами. До правоохоронних органів звернувся підприємець із заявою, що чиновник вимагав гроші за продовження договору оренди приміщення на 115 кв.м. під магазин комп’ютерної техніки. Також судом досліджено відеозапис передачі коштів у будинку чиновника, який поклав їх у верхню шухляду меблевого гарнітуру.

Обвинувачений вину не визнав і пояснив, що у січні-лютому 2010 отримав 1000 грн і 5000 доларів, але це був не хабар, повернення боргу та відсотків за користування грошима, які він позичив підприємцю ще в січні 2007 року. Договір займу або розписку, що він давав у борг гроші, надати не зміг. З його слів, розписку він у лютому 2010 повернув, коли отримав гроші.

Але із зафіксованих розмов видно, що підсудний не говорив про борг і не нагадував про необхідність його повернення. З відеозапису вбачається, що чиновник попереджав підприємця, кажучи: «У тебя 6 дней. Конечно, нужно очень-очень осторожно в той ситуации, в которой… можно сделать просто, ты мне напишешь расписку, что ты мне должен столько- то. Отдашь и я отдаю тебе расписку и все на этом закончили… что ты взял у меня в займы… и обязуешься вернуть…, а если только чего-то……». Іншим разом чиновник запитує: «Что у тебя?, на що підприємець відповідає: «Пятерка, устраивает эта сумма?». Чиновник відповідає: «Да!».

Обвинувачений звертав увагу суду, що прокурором не представлені 500 грн. і 5000 доларів як докази в даному судовому засіданні. Згідно з повідомленням начальника першого слідчого відділу прокуратури Донецької області від 15.01.2015 року, та від 16.05.2018 р. надати в даний момент ці докази суду неможливо з об’єктивних причин, оскільки приміщення прокуратури області в м. Донецьку, захоплене терористами і доступ до речових доказів відсутній.

Однак згідно з протоколами судових засідань 03.12.2010 року, 20.07.2012 року, 10.09.2013 року, дані докази були досліджені в присутності підсудного і його захисника. Після їх огляду зауважень від підсудного та захисника не надходило.

Суд визнав обвинувачення доведеним.

Як обставини, що пом’якшують покарання, суд врахував те, що обвинувачений позитивно характеризується за місцем роботи, є особою пенсійного віку, має інвалідність та поранення, частково відбув покарання у місцях позбавлення волі. Обтяжуючих обставин не встановлено.

Чоловікові дали п’ять років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади в органах місцевого самоврядування та органах державної влади протягом року. Водночас суд звільнив його від відбуття основного покарання з іспитовим терміном 1 рік.

 У строк відбуття покарання зараховано період перебування в СІЗО з 27 лютого 2010 року по 17 березня 2010 року та з 15 червня 2015 р. по 1 грудня 2016 р.

У 2015 суд вже виносив вирок у цій справі, засудивши екс-чиновника до 5 років реального позбавлення волі. Але у листопаді 2016 вирок скасували за нововиявленими обставинами. Адвокат повідомив суду, що  приміщення на момент передачі грошей начебто не перебували в комунальній власності. Але при повторному розгляді справи статус приміщення не змінився.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check