Через нестачу доказів САП закрила справу про хабар судді з Вінниччини

Антикорупційна прокуратура закрила справу про можливе отримання суддею Барського районного суду Вінницької області хабара у змові з адвокатом хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Постанову про закриття справи 1 листопада виніс прокурор п’ятого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Лучків Ю.В. Справу закрито  у зв’язку із невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливостей їх отримати. Розслідування проводило Національне антикорупційне бюро.

За матеріалами справи, суддя Барського районного суду Вінницької області підозрювався в отриманні 2 серпня 2018 року 20 тис. грн за попередньою змовою групою осіб з адвокатом. Гроші начебто брали за рішення про непритягнення водія до адміністративної відповідальності за фактом керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння і повернення водійського посвідчення.

У вересні 2018 до судді було застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

У квартирі судді вилучили 12 700 грн і 60 доларів, у службовому кабінеті – 8 440 грн.

7 липня водій подав заяву в НАБУ, що адвокат просила в нього неправомірну вигоду для себе і судді, який розглядатиме справу, без повідомлення розміру неправомірної вигоди. 17 липня адвокат на зустрічі нібито сказала клієнту, що за її посередництва судді Барського районного суду треба передати 10 тис. грн, що  є співвідносним з сумою штрафу, визначеного санкцією ст. 130 КУпАП (10 200 грн.). При малозначності адміністративного правопорушення судде може звільнити порушника від відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

24 липня адвокат, за версією заявника,  повідомила, що для справи важлива оперативність і вона може пришвидшити розгляд суддею, але тоді треба передати більшу суму неправомірної вигоди, а саме 20 тис. грн.

2 серпня адвокат отримала від клієнта 20 тис. грн і того ж дня, за версією слідства, передала частину винагороди в сумі 1 тис. грн судді в приміщенні суду.

Ще 4 жовтня 2018 суд за клопотанням прокурора продовжив підозрюваному судді запобіжний захід. А 1 листопада прокурор закрив справу.

У грудні до Шевченківського райсуду Києва надходила скарга на закриття справи. Але суд повернув її, оскільки досудове розслідування здійснювалось НАБУ, яке не знаходиться в межах територіальної юрисдикції Шевченківського районного суду м. Києва. Справи НАБУ підслідні Солом’янському суду. Інформація про подальше оскарження постанови прокурора у реєстрі судових рішень відсутня.

Коментар від прес-служби НАБУ:

«У Національному антикорупційному бюро України на даний час дійсно перебуває кримінальне провадження № 52018000000000667 від 05.07.2018. У даному кримінальному провадженні двом особам було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України, однак 01.11.2018 прокурором САП ГПУ винесено постанову про закриття кримінального провадження відносно одного із підозрюваних. На даний час інший підозрюваний у порядку ст. 290 КПК України знайомиться з матеріалами кримінального провадження, після чого буде складений обвинувальний акт та скерований до суду».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check