За тендерами МВС, в яких перемагали компанії-«привиди», завели справу про шахрайство

Головне слідче управління Національної поліції здійснює розслідування у кримінальному провадженні за ознаками шахрайства в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 27 листопада.

За матеріалами розслідування, в період часу з листопада 2014 року по травень 2015 року МВС проведено відкриті торги та укладено договори про закупівлю наметів, флісових костюмів та костюмів камуфляж на загальну суму 16,9 млн грн. Контрагентами МВС по вказаним договорам були переможці тендерів ТОВ «Сільвер Буд», ТОВ «Прайм – Торг Компані», ТОВ «Астера Груп».

При цьому «Сільвер Буд» придбано новим власником за півтора місяця до проведення тендерних торгів. Власник та одночасно директор «Сільвер Буд» зареєстрований у гуртожитку, проте вніс 400 тис. грн у статутний фонд товариства. Вказане підприємство не має ані обладнання, ані працівників, які потрібні для виконання замовлення. «Прайм – Торг Компані» зареєстроване за п’ять місяців до проведення торгів. Обладнання та працівників не має. «Астера Груп» зареєстроване за сім місяців до проведення торгів, необхідного обладнання та працівників не має. Всі вказані підприємства не мають відповідних видів діяльності навіть у КВЕД, вказаних у відомостях з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій. Всі три товариства зареєстровані за однією адресою: м. Харків, вул. Карла Маркса, 26.

Відповідно до оприлюднених звітів, продукція за договорами була поставлена відповідно до договірних умов.

Враховуючи відсутність виробничої бази та персоналу, слідчі вважають, що виконати договори компанії могли тільки шляхом закупівлі відповідного товару та подальшого перепродажу цього товару МВС. При цьому було б неможливо запропонувати конкурентоспроможну ціну у порівнянні з виробниками продукції.

За версією слідчих, для участі в торгах, ймовірно, готується зразок товару належної якості, пропонується конкурентоспроможна ціна, а в подальшому, після перемоги на торгах і підписання договору поставки, постачається продукція, яке не повністю відповідає умовам тендеру.

У реєстрі слідчі виявили більше 150 судових рішень, де фірми-переможці тендерів МВС згадуються як учасники схем по ухиленню від сплати податків, за інформацією ДПІ. Це свідчить про їх можливу фіктивність.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check