За хабар в 10 тис. грн і шахрайство голова села на Чернігівщині сяде на 6 років

До 6 років з конфіскацією майна засудили голову Новобасанівської сільради в Чернігівській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посилання на вирок від 26 листопада.

До набуття вироком законної сили до обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді застави у 67 тис. грн.

Його визнали винним у службовому підробленні, шахрайстві, підбуренні до підкупу особи, яка надає публічні послуги, та одержанні неправомірної вигоди. Суд ухвалив конфіскувати його майна, окрім житлового будинку з господарськими будівлями.

У 2016 році голова сільради підписав і скріпив печаткою довідку з завідомо неправдивими відомостями про членство особи в неіснуючому громадському формуванні з охорони громадського порядку с. Нова Басань. У подальшому на підставі цього документа чоловік оформив собі дозвіл на придбання травматичної зброї.

Крім того, у жовтні 2017 року сільський голова отримав від громадянина 50 тис. грн нібито для передачі оцінювачу за зменшення вартості нежитлової будівлі, яка відчужувалась. Також одержав 8 тис. грн за виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у комунальну власність, хоча роботи мали проводитись за рахунок сільради. Вказані кошти посадовець присвоїв. Ще 10 тис. грн він отримав за  сприяння у позитивному вирішенні Новобасанською сільрадою питань про оцінку та продаж приміщення та укладення договору оренди земельної ділянки.

Йшлося про будівлю колишнього садочка в селі Нова Басань, яку підприємець хотів купити для облаштування пекарні.

В суді голова села вину не визнав, стверджував, що це була провокація. Однак суд вирішив, що винуватість підтверджується доказами і показаннями свідків.

На відеозаписі  підприємець передає обвинуваченому гроші, конкретно називаючи їх суми: 8 тис. грн, 50 тис. грн і 10 тис. грн,, стверджуючи при цьому, що передає їх, як домовлялись. Останній, не висловлюючи при цьому жодних зауважень забирає кошти.

Обвинувачений говорив, що йому мали принести тільки 8 тис. грн за послуги оцінювача, решта грошей стали для нього несподіванкою і він хотів їх повернути, але вирішив, що не зможе наздогнати людину. Однак суд це не переконало.  Мічені гроші працівники поліції вилучили з кишені піджака сільського голови. Останній водночас активно намагався уникнути особистого обшуку, в зв’язку з чим були застосовані певні заходи впливу. Крім того, обвинувачений не пояснив, чому кошти для оцінювача брав особисто він і чому підприємець не міг перерахувати їх на рахунок виконавця. Також не пояснив, чому одразу після отримання 68 тис. грн невідкладно не вийшов з кабінету та не повідомив працівників сільради, що стосовно нього була вчинена провокація і йому нібито було надано неправомірну вигоду.

Найсуворіше покарання, а саме 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, призначено саме за ч. 3 ст. 368 КК – отримання хабара в сумі 10 тис. грн. Без цього звинувачення за шахрайство і видачу неправдивого документа йому загрожували б штрафи і 1 рік позбавлення волі за підбурювання до підкупу оцінювача (ст. 368-4 КК).

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check