У справі Лавриновича почали досліджувати докази

Подільський суд Києва 4 грудня почав досліджувати письмові докази сторони обвинувачення.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд затвердив перелік доказів захисту – відповіді на запити суддів Конституційного суду, стаття науковця Гречківського у віснику КСУ, висновок Венеціанської комісії та ін. Всього до 20 документів. З боку захисту будуть допитані 8 свідків –  колишні заступники Лавриновича у Міністерстві юстиції.

Також адвокат Солодко повідомив, що направить запит до Конституційного суду, щоб актуалізувати інформацію, що рішення 2010 року про скасування політреформи залишається чинним.

У попередньому засіданні суд затвердив весь обсяг доказів заявлених прокуратурою – 766 документів і 135 свідків, за виключенням померлого і осіб, що дублюються.

Спочатку суд дослідить всі письмові докази обвинувачення, потім допитає свідків обвинувачення, допитає свідків захисту, дослідить письмові докази захисту і допитає обвинуваченого Лавриновича.

Крім того, захисник наполіг, щоб суд дозволив Лавриновичу давати пояснення на будь-якій стадії. Прокурори були проти, оскільки буде складно розрізнити, де його пояснення, а де показання. Суд вирішив, що екс-міністр може давати пояснення з приводу обвинувачення, а у випадку конкретного документа, то суд буде визначатися, чи є це пояснення щодо обвинувачення чи щодо конкретного документа.

4 грудня суд вже почав досліджувати письмові докази обвинувачення. Зокрема, досліджені витяг з ЄРДР, постанова 2017 року про виділення кримінального провадження стосовно Лавриновича. На цій стадії виникла дискусія. Із документа видно, що інформація до ЄРДР внесена 3 березня 2014 року, а первинний документ про виявлення злочину датується 5 березня.

«Спочатку визначені були обвинувачені, а потім під це вже робилася справа», – відреагував Лавринович.

Прокурор не зміг пояснити, як так сталося, але обіцяв пізніше з’ясувати. Також суд зазначив, що отримавши весь обсяг доказів, буде оцінювати документи в їх сукупності.

У 2010 році Конституційний Суд України скасував політреформу 2004 року і повернув державу до президентсько-парламентської форми правління, чим розширив повноваження президента Віктора Януковича.

Екс-міністру юстиції Лавриновичу інкримінують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року. Такими діями він начебто сприяв Януковичу у захопленні державної влади. Ніхто з суддів Конституційного суду наразі покараний не був, а рішення це незаконним не визнавалося.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check