Суддю Ємельянова не обмежили у строках ознайомлення зі справою

Суд не встановив строки ознайомлення зі справою для відстороненого судді ВГСУ Артура Ємельянова та його захисників.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 20 листопада.

10 липня 2018 року ГПУ повідомила про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів.

Було встановлено строк у 40 робочих днів, починаючи з 6 серпня, з розрахунку 2 томи в день, з перервами на вихідні.

Загальна кількість томів – 79, загальна кількість аркушів – 17 000.

Однак по закінченню 40 днів сторона захисту з усіма матеріалами не ознайомилась. Станом на 30 жовтня Ємельянов вивчив 44 томи.

Слідчий ГПУ повідомив суду, що захисники умисно затягують, ознайомлюються з матеріалами у малих об’ємах та не кожного дня, не дотримуються графіку.

Але суд не побачив доказів, що захист умисно зволікає з ознайомленням, враховуючи трудову зайнятість захисників, обсяг і складність матеріалів. Також суд зазначив, що КПК не передбачено складання графіку для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

У Вищому господарському суді Ємельянов ухвалював рішення до середини грудня 2017 року, до запуску нового Верховного суду. Вища рада правосуддя відсторонила його тільки в червні 2018.

Нагадаємо, що Артур Ємельянов підозрюється у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Компанії, які втратили через судові рішення майно і визнані потерпілими, заявили цивільні позови на 535 млн грн.

З серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і екс-голови ВГСУ Віктора Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над діяльністю та майном низки підприємств, які записані на їх близьке оточення. В рамках цієї справи слідчі з’ясували, що цивільна дружина Татькова начебто легалізувала 80 млн грн, отримані Татьковим від протиправної діяльності.

За останньою інформацією, Татьков перебуває в Австрії. У квітні Печерський суд дав дозвілна його затримання. Раніше Татьков відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку в Австрії.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check