Суд зобов’язав НАБУ показати меморандуми з ФБР, які вважаються конфіденційними

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов ГО  «Правова держава» та зобов’язав надати засвідчені копії Меморандумів про взаєморозуміння між НАБУ та ФБР США від 29.06.2016р. та від 29.06.2017р.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 23 листопада.

21 грудня 2017 року громадська організація зробила запит, посилаючись на інформацію в інтернеті про існування таких угод.

2 січня 2018 року НАБУ дало відповідь і повідомило про існування Меморандумів про взаєморозуміння між НАБУ та ФБР США від 29.06.2016р. та від 29.06.2017р. і що  зміст зазначених Меморандумів є конфіденційним та не підлягає розголошенню.

На повторні запити бюро також дало копії з назвою документу, підписом уповноваженої особи НАБУ та датою підписання. Решта документів складалась з чистих аркушів паперу.

НАБУ  на вимоги суду було надано суду частину Меморандумів, якою, було встановлено вимоги про нерозголошення та конфіденційність змісту документа.

Суд зробив висновок, що встановлено зобов’язання щодо нерозголошення конфіденційної інформації про існування Меморандуму, а не конфіденційності тексту, встановлено  обмеження у розголошенні інформації, отриманої в результаті обміну інформацією згідно з цим Меморандумом, але не встановлено жодного обмеження на розповсюдження тексту у випадку поширення інформації про існування.

НАБУ не заперечує, що на його офіційному веб-сайті розміщувалася інформація про укладення зазначених меморандумів. Проте, як стверджують у бюро, в листі аташе з правових питань ФБР посольства США в Україні від 28.02.2018р. зазначено, що будь-які публічні заяви щодо змісту Меморандумів про взаєморозуміння можуть здійснюватися лише за погодженням з НАБУ та ФБР.

За законом про доступ до публічної інформації, обмеженню в доступі підлягає певна інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Натомість НАБУ обмежило позивача у доступі до всього документа, не конкретизувавши жодного положення, яке не може бути оприлюднене.

Позивач діє як приватна особа і вважає, що запитувана ним інформація становить публічний інтерес і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.

На думку суду, НАБУ не доведено, що запитувана інформація  використовується в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя, а розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам, а шкода від оприлюднення такої інформації не переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Суд визнав протиправною бездіяльність НАБУ і зобов’язав надати копії документів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check