Суд виправдав чоловіка, в якому підприємець впізнав шахрая-міняйла, що присвоїв $50 тисяч

Оболонський суд Києва виправдав чоловіка, якого звинувачували у шахрайському заволодінні 50 тис. доларів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 3 грудня.

У січні 2017 року потерпілий на сайті finance.ua знайшов оголошення і домовився про обмін 50 тис. доларів на гривні. На зустріч він поїхав зі своїм співробітником. На місці вони віддали гроші і чоловік їх перерахував та сказав, що мусить відійти до сейфу, щоб узяти гривні, і не повернувся. Підприємець і його працівник були заблоковані всередині і не могли вийти, тому викликали поліцію. У подальшому вони стверджували, що обвинувачений саме той чоловік, який був в обміннику, пригадували, що в нього тремтіли руки, коли він рахував гроші. Разом з тим, його імені вони не пам’ятали, воно начебто було написане на листку паперу, який вилучили при обшуку.

Окрім відшкодування грошей в еквіваленті 1,35 млн грн, потерпілий також хотів 5 млн грн моральної компенсації.

Обвинувачений вину не визнавав. З його слів, він із невстановленою особою офісного приміщення не винаймав, оголошення про обмін коштів не розміщував, з підприємцем не знайомий і по телефону не розмовляв, грошима не заволодівав. Вважає, що потерпілий та його товариш з невідомих причин помилково вказують на нього.

Обмінник валют був облаштований на першому поверсі п’ятиповерхівки. Цю квартиру начебто здавав в оренду журналіст каналу СТБ (ім’я невідоме). Огляд квартири проводився в його присутності як понятого. Прокурорам не вдалося забезпечити явку цього свідка до суду для допиту. З’ясувалося, що квартира вже три роки як продана і нові господарі просили їх не турбувати. А свідок на каналі СТБ не працює з 2016 року, крім того, розшукується військовим комісаріатом і призовною комісією.Коли поліції вдалося зв’язатися з ним, то він відмовився повідомляти своє місцезнаходження і сказав, що не має бажання з’являтися до суду. Зі слів батька, він перебуває в Москві по роботі.

Сторона захисту повідомила, що їй не відкривалися речові докази, і прокурор це ніяк не спростував. На вилучених моніторі, клавіатурі та машинці для підрахунку грошей не виявлено слідів обвинуваченого.

Протокол огляду місяця події не підписаний, вилучені речові докази не описані і не були належним чином упаковані, опечатані та прошиті з метою запобігання їх втраті, знищенню, зміні та підміні, записка з рукописним текстом з огляду місця події, ніби була вилучена, про те також не упакована і в подальшому зникла з невідомих причин і речовим доказом не визнавалася.

Пред’явлення особи для впізнання за фотознімками в лютому 2017 відбувалося за одночасною участю потерпілого та його працівника, що видно на відеозаписах  слідчих дій. Довідки до протоколів пред’явлення особи для впізнання за фотознімками містять зазначення лише однієї особи, без зазначення решти трьох осіб, зображених на фото.

Суд вирішив, що огляд місця події і пред’явлення особи для впізнання за фотознімками відбувалися з порушенням вимог КПК.

Суд виправдав особу за недоведеністю вчинення інкримінованого злочину, вважаючи недостатніми показання потерпілого та його працівника, що підтверджуються жодними іншими належними доказами.

Крім того, у суду виникли сумніви щодо розміру коштів, які підлягали обміну у «псевдопункті обміну валют», оскільки ця обставина нічим не підтверджена, але прямо впливає на кваліфікацію дій обвинуваченого. Потерпілий та свідок стверджували, що обміну підлягали 5 пачок доларів по 10 тисяч доларів у кожній пачці. Але на місці події було виявлено лише три смужки, якими гроші були упаковані.

Суд ухвалив звільнити обвинуваченого з-під варти в залі суду.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check