Суд відібрав газову свердловину, за оренду якої перестали платити після втечі Онищенка

Господарський суд Харківської області зобов’язав ТОВ «Карпатнадраінвест» повернути ДП «Надра України» «Український геологічний науково-виробничий центр» свердловину  №71 Березівського газоконденсатного родовища.

Про це йдеться у рішенні суду від 11 грудня.

Свердловину було передано в оренду у травні 2016 року. Але з листопада 2016 по липень 2018 орендна плата не вносилась і в компанії виникла заборгованість на 298 тис. грн.  Договір розірвано внаслідок односторонньої відмови позивача.

Суд ухвалив стягнути заборгованість, а також інфляційні втрати – всього в сумі близько 55 тис. грн.

НАБУ пов’язує компанію «Карпатнадраінвест» з народним депутатом Олександром Онищенком.

Нагадаємо, що 5 липня 2016 Верховна Рада дала згоду на затримання та притягнення до кримінальної відповідальності і арешт депутата від групи «Воля народу» Олександра Онищенка. 27 липня генпрокурор Луценко підписав повідомлення про підозру. 29 липня 2016 Онищенко повідомив про своє перебування у Лондоні. В Україну він з тих пір не повертався. Раніше він заявив, що кримінальна справа є спробою забрати в нього бізнес.

27 липня 2018 року НАБУ оголосило про завершення заочного розслідування стосовно Онищенка. Суд за клопотанням НАБУ встановив адвокатові строк на ознайомлення зі справою до 31 січня 2019 року включно.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check