Суд у справі Мартиненка зробив перерву, щоб вивчити міжнародне законодавство

Шевченківський суд Києва оголосив перерву до 10 грудня, щоб вивчити законодавство щодо виконання запитів про міжнародну правову допомогу.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

3 грудня засідання тривало близько двох годин, в ході яких вирішувалися клопотання сторін і досліджувалися письмові  обвинувачення у справі про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» і «Енергоатом».

Суд задовольнив клопотання адвоката Тетяни Черезової про витребування доказів – протоколу робочої наради 9-11 лютого 2016 року між представниками ДП «НАЕК «Енергоатом» і компанії Skoda JS. На нараді начебто йшлося, що продукція для «Енергоатому» відпускалася за такими ж цінами, як і для інших покупців. За словами адвоката, зміст документа повністю спростовує обвинувачення. Цей протокол був відкритий стороні захисту на стадії досудового слідства, але в суді, як вважає адвокат, прокурор його умисно не долучив. Водночас адвокати повідомили, що на свій запит не могли отримати цю інформацію і правоохоронні органи мають більше можливостей для збору доказів.

Прокурор Роман Симків сказав, що цей протокол нічого не доводить у справі і спростовується рештою матеріалів.

Суд клопотання задовольнив і зобов’язати прокурорів надати документ.

Також адвокати заявили відвід прокурору Симківу. На їх думку прокурор є упередженим, що проявилось, зокрема в тому, що він не долучив до матеріалів справи 4 томи із доказами на користь захисту. Прокурори заперечували, зазначаючи, що матеріали також долучав і інший прокурор – Олексій Скибенко. Раніше захист вже добився відводу прокурора Андрія Перова, а також відводу детектива Ігоря Семака. Прокурор Скибенко сказав, що може скластися ситуація, коли обвинувачення в суді не буде кому представляти. Суд після виходу із нарадчої у відводі відмовив.

Далі між сторонами виникла суперечка. Адвокати доводили, що документи зі Швейцарії, які є копіями, не засвідчені і не можуть бути визнані належними доказами, а з деяких документів не вбачається, хто їх перекладав.

Суперечка щодо швейцарських документів у справі Мартиненка

Суперечка щодо швейцарських документів у справі Мартиненка

Опубліковано Судовий репортер Понеділок, 3 грудня 2018 р.

Прокурор Симків пояснював, що сьогодні у правоохоронних органах запроваджено електронний документообіг, документи були передані на флешці під паролем і підтвердження автентичності не потребують.

Суд вирішив оголосити перерву у зв’язку з великим обсягом питань і необхідністю вивчити міжнародне законодавство.

Наступне засідання призначено на 10 грудня 9.00.

===

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6,4 млн євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Павло Скаленко, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A. Матеріали щодо Скаленка виділено в окреме провадження. Він перебуває у розшуку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check