Суд у справі Мартиненка не відмовився досліджувати докази зі Швейцарії

Шевченківський суд Києва продовжив дослідження письмових доказів у справі про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» і «Енергоатом».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Засідання тривало 2,5 години. Суд встиг дослідити близько 3 томів документів.

Суд відклав дослідження інших трьох томів, де були документи, перекладені з іноземної мови, оскільки їх відповідники на іноземній мові були в іншому томі, а прокурор був не готовий одночасно їх представити. Ці матеріали вивчать у наступних засіданнях.

Водночас прокурор Роман Симків сказав, що не всі ці документи мають значення для справи, щоб їх досліджувати, але вони були долучені, щоб не було претензій з боку сторони захисту.

У попередньому засіданні захист заявляв клопотання з приводу документів з Швейцарії.  Адвокати доводили, що документи, які є копіями, не засвідчені і не можуть бути визнані належними доказами, а з деяких документів не вбачається, хто їх перекладав. Прокурор Симків пояснював, що швейцарські документи були передані на флешці під паролем і підтвердження автентичності не потребують.

Суд у клопотанні захисту не досліджувати швейцарські документи відмовив. Це, зокрема, документи з банків Швейцарії, в яких йдеться, що Мартиненко був бенефіціаром панамської компанії Bradcrest Investments SA.

Клопотання адвокатів щодо неналежності доказів внесено до журналу судового засідання, суд дасть оцінку доказами у нарадчій кімнаті.

Наступне засідання призначено на 24 грудня.

===

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6,4 млн євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

Павло Скаленко, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A. Матеріали щодо Скаленка виділено в окреме провадження. Він перебуває у розшуку.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check