Розгляд «бурштинової справи» відклали через неявку половини обвинувачених

Голосіївський суд Києва 18 грудня не зміг провести підготовче засідання у так званій «бурштиновій справі».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

В засідання прибули обвинувачені – народний депутат Борислав Розенблат, Костянтин Проскурко і Віктор Косянчук.

Народний депутат Максим Поляков та його адвокати в суд не прийшли. Зі слів інших учасників процесу, Поляков та один із його адвокатів у відрядженні, а ще один захисник зайнятий в іншій судовій справі.

Обвинувачений Вадим Руденко не з’явився, оскільки, за словами його адвоката, не був поінформований про засідання і не спланував свою участь у ньому.

Адвокат обвинуваченої Тетяни Михайленко (дівоче прізвище – Любонько) подав клопотання про відкладення засідання, тому що клієнтка перебуває на лікарняному.

Також стало відомо, що 14 грудня розірвано договір між Розенблатом і адвокатом Олексієм Шевчуком. Останній також відомий як адвокат судді Олени Первушиної, яку система авторозподілу визначила головуючою у колегії по  «бурштиновій справі».

Раніше, у справі патрульного Сергія Олійника Первушина, дізнавшись, що Шевчук буде захищати обвинуваченого, була змушена як головуюча взяти самовідвід.

Адвокатами Розенблата залишаються партнери Шевчука – Андрій Левковець і Костянтин Глоба, які були відсутні в засіданні 18 грудня, оскільки представляли у суді нардепа Надію Савченко.

Наступна дата судового засідання – 5 лютого 2019 року, 11 год. Суддя повідомила, що наступного разу будуть вирішені заяви про відводи і клопотання про повернення обвинувального акту.

У «бурштиновій справі» шість обвинувачених, серед яких нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.

19 червня 2017 року в ресторані в присутності Розенблата затримали його охоронця із сумкою, де нібито був черговий транш у сумі $200 тис. переданий агентом НАБУ. Полякову інкримінується отримання $7500 через свою помічницю Михайленко (Любонько).

Всього агент НАБУ Катерина Сивокінь, видаючи себе за представника іноземної компанії, начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.

За матеріалами НАБУ,  саме Проскурко допоміг агенту Совокінь зв’язків познайомитись із Вадимом Руденком, який очолює секретаріат «Депутатського контролю»). Далі юрист Косянчук нібито передав агенту НАБУ так звану дорожню карту, що була прейскурантом послуг із підготовки законопроекту щодо бурштину.

Адвокат Розенблата Ружена Ляшенко через суд змусила ДПІ Шевченківського району Києва відкрити справу про фіктивне підприємництво і підробку документів, в рамках якої перевіряється діяльність агента НАБУ Катерини. Також  цьому агенту повідомлено про підозру в підбурюванні до отримання хабара заступника голови Держміграції Діни Пімахової.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check