Прокуратура Києва і держаудитори за спиною НАБУ провели ревізію ТОВ «ЗТМК» і не показують детективам документи

Суд дав детективам НАБУ і прокурорам САП тимчасовий доступ до всіх матеріалів ревізії ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», які перебувають в Управлінні Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 26 листопада.

Детектив повідомив, що НАБУ з листопада 2016 року розслідувалась розтрата 492 млн грн інвестицій, які надійшли держпідприємству «ЗТМК» від кіпрської компанії Tolexis trading limited Дмитра Фірташа. Справа щодо директора ТОВ «ЗТМК» Володимира Сивака вже слухається в суді. Також детективами досліджуються обставини виплати ТОВ «ЗТМК» дивідендів учасникам – Фонду державного майна України та Tolexis International Limited.

Під час розслідування детективи робили запити до ТОВ «ЗТМК», в тому числі як правонаступника ДП «ЗТМК», про надання документів, однак їм було відмовлено.

Однак нещодавно стало відомо, що Управлінням Східного Офісу Держаудитслужби в Запорізькій області на підставі ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 26.09.2018 проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ТОВ «ЗТМК».

Ревізія проводилась у справі за фактом зловживання службовими особами органів ГУ ДФС у м. Києві, що виразилось у сприянні окремим суб’єктам господарювання у мінімізації податкових зобов’язань (ч. 2 ст. 364 КК) та за фактом створення невстановленими особами суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності (ч.1 ст.205 КК).

Як зазначає детектив, це кримінальне провадження жодного відношення до діяльності ТОВ «ЗТМК» не має.

27 вересня 2018 року постановою заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького визначено підслідність у цьому кримінальному провадженні за НАБУ.

Однак матеріали досудового розслідування НАБУ ніхто не передав. На запит САП повідомлено, що акт перевірки від 29.10.2018 передано ініціатору ревізії – прокуратурі м. Києва.

Детектив пояснив, що необхідно з’ясувати, які результати перевірки ТОВ «ЗТМК» Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, оскільки перевіркою охоплені питання, які є предметом досудового розслідування НАБУ і по яких раніше були проведені ревізії та судово-економічні експертизи. Матеріали ревізії зберігаються в Управлінні Східного офісу Держаудитслужби.

Як зазначив детектив, документи потрібно вилучити в оригіналах, оскільки в подальшому по вказаній ревізії необхідно буде провести судово-економічну експертизу, а також перевірку на наявність службового підроблення службовими особами прокуратури м. Києва та Держаудитслужби, що включає в себе проведення почеркознавчих експертиз.

Раніше, 5 листопада, суддя Заводського суду Запоріжжя Нінель Марченко повідомила у Вищу раду правосуддя, що службовець ТОВ «Запорізький титано – магнієвий комбінат» пропонував їй $50 тис. за виправдувальний вирок директору компанії Володимиру Сиваку. За фактом внесено дані до ЄРДР, справою займається антикорупційна прокуратура, яка також з’ясовуватиме, чи є підстави для відводу судді.

Нагадаємо, що ТОВ «Запорізький титано – магнієвий комбінат» було створено в рамках інвестиційної програми на базі однойменного держпідприємства. Інвестором виступила компанія Дмитра Фірташа.

Директор державного «ЗТМК» Володимир Корольков у 2016 році вилетів на Кіпр. 30 серпня 2018 року Королькова затримали в Москві. Україна звернулась до РФ про його екстрадицію.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check