Поліція розслідує купівлю будинку «Діамантбанку» на Контрактовій площі

За версією слідства, будинок на Контактовій площі, 10 через систему електронних торгів придбано незаконно.

Про це йдеться в ухвалі суду від 5 грудня, повідомляє «Судовий репортер».

Дані до ЄРДР внесено за ч.4 ст.190 КК — шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою. Злочин карається позбавленням волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Майбутній покупець начебто діяв у змові з посадовими особами
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, оператором електронного майданчика ТОВ «ОСБП» і ТОВ «Аверс Інвестменс», яке брало штучну участь у торгах, без реального умислу придбання майна.

Приміщення 1766 кв.м. було придбано за 26,3 млн грн. Крім того, до лоту включено рухоме майно ПАТ «Діамантбанк» в кількості 961 одиниця, що на момент здійснення торгів було відсутнє у розпорядженні посадових осіб Фонду гарантування вкладів фізичнихосіб. Це офісні меблі і техніка. За них заплатили 693 тис.грн. Із публічних джерел відомо, що покупцем став Олександр Долголенко з Києва. 

У червні 2018 «Бізнес Сіті Солюшнс» подало позов до банку про знесення будинку, оскільки його аварійний стан загрожує майну позивача. Рішення у справі ще не винесено. 

У 2017 році у «Діамантбанк» введено тимчасову адміністрацію, а Нацбанк прийняв рішення про його ліквідацію як неплатоспроможного.

2,5% «Діамантбанку» належало колишньомународному депутату Миколі Мартиненку,23,8% – екс-нардепу Давиду Жванії, 44,5% -Ігорю Керезю. Екс-глава правлінняОлександр Рибалкін у показанняхНАБУ говорив: «Спочатку Керезь бувлюдиною Жванії, якому останній повністюдовіряв. Однак після початку конфліктуміж Мартиненком та Жванією Керезьперейшов під контроль Мартиненка. Мушузазначити: Мартиненко повністю довіряєКерезю з питань діяльності банку».

У грудні 2015 Мартиненко склав депутатський мандат, коли стало відомо, що в Швейцарії проти Мартиненка розслідується кримінальна справа. Після цього з’явилися кримінальні провадження в Україні. У вересні 2018-го Шевченківський суд Києва почав розглядати справу про можливе заволодіння коштами державних підприємств «СхідГЗК» і «Енергоатом». Одним із обвинувачених є Мартиненко, який у Верховній раді очолював комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check