Поліція: «Укрметртестстандарт» переплатив 10 мільйонів за обладнання

Поліція розслідує розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

За версією слідства, службові особи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за попередньою змовою зі службовими особами ДП «Укрметртестстандарт», ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» у 2016-2018 рр вчинили розтрату коштів під приводом закупівлі обладнання в рамках урядової угоди «Сприяння взаємній торгівлі, шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС».

15 вересня 2017 року «Укрметртестстандарт» придбав у ТОВ «НВО «РОМСАТ» систему для забезпечення проведення випробувань радіообладнання вартістю 18,3 млн грн. Але встановлено, що ринкова ціна обладнання 7,9 млн грн.

Офісом великих платників податків ДФС України проведено дослідження фінансових операцій ДП «Укрметртестстандарт» і ТОВ «НВО «Ромсат». За висновками цього дослідження, фінансові операції мають ознаки відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, а також можливого розкрадання та розтрати бюджетних коштів на суму понад 38 млн. грн. Спеціалістом матеріальні збитки підтверджено частково в сумі 10,4 млн грн.

Засновниками «НВО «РОМСАТ» є ТОВ «Проперті Інвест» (87%) і ПАТ «ЗНВКІФ «Фінансовий стандарт» (10%). Бенефіціарним власником компанії «РОМСАТ» є Юлія Лантвойт – дружина Віктора Мазура, який до 2016 року був членом Нацкомісії що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check