На прокурора САП, який хоче укласти угоду з обвинуваченим, завели справу і подали скаргу в кваліфкомісію

Шевченківський суд Києва 5 грудня не відвів антикорупційного прокурора Василя Кричуна, який збирається  укласти угоду про визнання винуватості з колишнім головою правління ДІФКУ Арсеном Ісаакяном у справі про розтрату 14,5 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Заяву про відвід прокурора подав адвокат потерпілої сторони – Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Йдеться про те, що в обвинувальному акті прокурор вказав, що потерпілих немає, цивільний позов не заявив.

У 2016 році суд арештував будинок, квартиру, дві частки в квартирах і автомобіль Ісаакяна. Але в проекті угоди про визнання винуватості прокурор не прописав умов відшкодування Ісаакяном завданої шкоди.

Прокурор Кричун заявив, що не вбачає дискримінаційного ставлення зі свого боку, зазначив, що адвокат потерпілого брав участь у засіданнях і дослідженні доказів, завчасно знав про наміри змінити кваліфікацію обвинувачення та укласти угоду.

Прокурор вважає, що відшкодування збитків має відбутися в господарській справі про визнання договору недійсним.

«Стороною обвинувачення прийнято рішення, враховуючи інтереси суспільства щодо швидкого судового розгляду, важливість у найближчій перспективі відшкодувати заподіяну шкоду шляхом скасування договору уступки права вимоги… якнайшвидше отримати вирок у цьому кримінальному провадженні… Ісаакян погоджувався визнати вину і дати підтверджуючі свідчення у господарському суді», – сказав він.

Водночас Кричун повідомив, що за заявою адвоката ДІФКУ Національне антикорупційне бюро відкрило справу на прокурора щодо службового підроблення і перевищення службових повноважень. Також представник потерпілого подав на Кричуна скаргу в КДКП.

Після виходу із нарадчої суд у відводі прокурора відмовив.

Розгляд справи відкладено до 12 лютого.

Справа Ісаакяна за розтратою 14,5 млн грн слухається в суді вже два роки.

5 вересня 2018 року в Шевченківському суді Києва прокурор Кричун заявив про намір укласти угоду про визнання винуватості з Ісааакяном.

Як стверджує адвокат ДІФКУ, тільки у вересні він дізнався, що 07.02.2018 прокурор склав новий обвинувальний акт, яким Ісаакяну змінено кваліфікацію обвинувачення з розтрати майна в особливо великих розмірах на зловживання службовим становищем (з ч.5 ст.191  на ч.2 ст.364 КК). Тепер екс-посадовець може зазнати покарання лише у вигляді штрафу у розмірі 17 тис. грн.

ДІФКУ як потерпіла сторона не згодна з таким проектом угоди.

У травні 2015 Державна інноваційна фінансово-кредитна установа відступила право вимоги до ДП «Антонов» 16 млн грн на користь ТОВ «Фінансова компанія «Фактор Плюс». За це ФК «Фактор Плюс» заплатила держустанові тільки 1,5 млн грн.

19 лютого 2016 року  співробітники НАБУ і САП затримали керівника Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Ісаакяна за підозрою у розтраті.

У вересні 2016 ДІФКУ, дізнавшись про існування кримінальної справи, подала заяву і суд визнав її потерпілою, оскільки прокурор про потерпілих в обвинувальному акті не зазначив. Але цивільний позов установа заявити не змогла, бо судовий розгляд уже почався. Натомість ДІФКУ підготувала позов у порядку господарського провадження.

15 травня 2018-го Київський апеляційний господарський суд визнав недійсним договір про відступлення права вимоги і визнав держустанову кредитором за договором  із ДП «Антонов» на 16 млн грн.

Але 14 серпня Верховний суд за скаргою «Фактор Плюс» це рішення скасував і скерував справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Прокурор САП Василь Кричун відомий також тим, що у липні 2018-го закрив справу проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і екс-замміністра МВС Сергія Чеботаря щодо закупівлі рюкзаків через відсутність «прямих достатніх доказів».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check