На Київщині суддя поскаржився на директора фірми, який має конфлікт з депутатом облради

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Євген Борець повідомив про незаконний тиск з боку директора ТОВ «Будівельна компанія «Княжичі».

Про це йдеться на сайті Вищої ради правосуддя.

Суддя звернувся після того, як дізнався, що директор БК «Княжичі» Ігор Кравченко поскаржився на нього у контролюючи органи і подав заяви до місцевої прокуратури, міліції та на адресу генпрокурора Юрія Луценка.

У провадженні судді перебувала справа за позовом Володимира Безшапкіна до БК «Княжичі» про визнання неукладеним договору купівлі-продажу нерухомого майна і земельної ділянки у 2008 році. Йшлося про 42 га землі і приміщення птахофабрики у селі Іванків Бориспільського району. Суд визнав договір неукладеним, оскільки він не був нотаріально засвідченим і зареєстрованим у державному реєстрі правочинів. Натомість у 2008 році цей договір був визнаний дійсним через суд. Але суддя Борець зазначає, що визнання цього договору суперечило Цивільному кодексу і практиці Верховного суду. На думку судді, державна реєстрація не може підмінятися судовим рішенням.

Водночас у справі розглядався зустрічний позов дружини директора БК «Княжичі» Світлани Кравченко. Вона стверджувала, що компанія має борг за придбане у неї майно. У 2008 році продавцями землі і приміщень виступили особи, пов’язані з засновниками БК «Княжичі» – Олександр Мазуренко, батько нинішнього співзасновника Максима Мазуренка, також теперішній директор Ігор Кравченко і його дружина. Світлана Кравченко заявила, що БК «Княжичі» винна їй 450 тис. грн, але також просила стягнути пеню, відсотки та інфляційні втрати, тому загальна сума вимог склала 15,9 млн грн. Однак суд, визнавши договір купівлі-продажу неукладеним, відмовив у стягненні боргу, що утворився за цим договором.

Суддя Борець відзначив, що БК «Княжичі» неодноразово набувала право власності на земельні ділянки шляхом звернення до суду замість нотаріального посвідчення і держреєстрації договорів. Суддя вбачає в цьому ознаки злісних і систематичних зловживань. Зокрема, у 2016 році в директора БК «Княжичі» Ігоря Кравченка витребувано 1,2 га землі на користь ДП «Бориспільський лісгосп». Договір купівлі-продажу цієї ділянки не був зареєстрований і нотаріально посвідчений, а визнавався дійсним через суд.

В липні 2018 Володимир Безшапкін і Олександр Мазурко подали позов до БК «Княжичі» про визнання спільної часткової власності на 40 га землі. У листопаді 2018 до справи також захотіла долучитися ТОВ «Агрофірма «Іванків», директором і співзасновником якої є депутат Київської облради від фракції «Солідарність» Максим Мазурко.  «Агрофірма «Іванків» вимагає визнати за нею право власності на 42 га землі і добилася арешту ділянки до вирішення справи. На підтвердження цього суду повідомили, що Бориспільський ВП ГУ НП в Київській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом використання завідомо підробленого протоколу загальних зборів БК «Княжичі». 21 листопада 2018 суд позов задовольнив і наклав арешт.

Саме після арешту землі директор БК «Княжичі» Кравченко подав скарги до  голови суду, Вищої ради правосуддя, Вищу кваліфкомісію, в прокуратуру і поліцію.  При цьому на рішення не подано апеляційну скаргу і відвід судді жодного разу не заявлявся. Відтак суддя Борець вбачає у діях підприємця залякування і схиляння до ухвалення вигідних судових рішень.

19 квітня 2018 до ЄРДР було внесено дані про кримінальне провадження за ч.2 ст.192 КК – заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. Депутат Мазурко повідомив, що у 2012 році став співзасновником компанії разом зі своєю матір’ю. Ще 50% підприємства належить Євгенію Кравченку, сину директора. У 2016 компанію готували до продажу в повному обсязі іншій особі, але угода не відбулася. Далі між Мазурком і Кравченко начебто виникли розбіжності і директор повністю закрив доступ іншим власникам до інформації про діяльність БК «Княжичі», запрошень на загальні збори учасників товариства вони не отримували і участі не брали. У 2016 році директор компанії Кравченко підписав зі своєю дружиною договір про повернення їй боргу за придбане майно в сумі 450 тис. грн і нарахування відсотків і визнав накопичений борг в сумі 15,9 млн грн. У подальшому жінка пред’явила в суді позов на цю суму. У своїх показанням Мазурко стверджував, що так його опонент намагався штучно ініціювати банкрутство БК «Княжичі» із подальшим заволодінням майна підприємства.

У жовтні 2018 депутат Мазурко також оскаржував дійсність і державну реєстрацію статуту БК «Княжичі», але у позові йому відмовили.

У 2016 році Бориспільський райвідділ поліції розслідував справу щодо можливої службової недбалості працівників ДП «Бориспільський лісгосп». Слідчі припускали, що у власності БК «Княжичі» і директора компанії опинилися ділянки, які частково накладаються на землі лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні лісгоспу.

Батько депутата Мазурка у 2012-2016 рр. був керівником державного агрокомбінату «Пуща Водиця».

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check