Лікаря Держспоживслужби за 5000 грн хабара посадили на 5 років з конфіскацією

Лікар Держпродспоживслужби хотів винагороду за обстеження холодильної камери.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 грудня.

Обвинувачений працював на посаді провідного лікаря ветеринарної медицини – епізоотолога відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

У жовтні  2016 року у представника TOB «ВР ГРУП ПРЕМ1УМ» виникла необхідність отримання дозволу на об’єкти, які займаються виробництвом харчових продуктів.

За матеріалами справи, лікар Держпродспоживслужби висунув вимогу у 5000 грн за не затягування із позаплановим обстеженням приміщення холодильної камери, своєчасне складання акту перевірки та прискорення його видачі. Підприємець грошей не дав і отримав відмову в отриманні дозвільного документа. Заявка на отримання дозволу була подана повторно. Перевірку знову доручили тому самому лікарю. У листопаді 2016 лікар обстежив приміщення і начебто виявивши недоліки в частині кількості морозильних камер та умов зберігання риби й іншої продукції, повторно висунув вимогу передати 5000 грн особисто або на карточку і дав номер рахунку свої дочки.

У подальшому підприємець під контролем правоохоронних органів здійснив переказ коштів на рахунок дочки обвинуваченого. Зафіксовано, що лікар того ж дня зняв 1 тис. грн.

В суді обвинувачений вину не визнав, говорив, що підприємець сам обіцяв йому віддячити, а він категорично відмовлявся, вважає, що той його «підставив». Лікар стверджував, що підприємець, коли він його підвозив, міг взяти аркуш з номером картки дочки в його машині, оскільки дружина іноді продає дитячі речі через сайт «ОLХ» і він на всякий випадок тримав в машині реквізити картки.

Але в суді було продемонстровано записи НСРД з машини, на яких лікар говорить: «можеш оставить, можеш на карточку», при цьому наполягаючи «либо сегодня либо никогда», «нет, или сегодня либо никогда».  Крім того зафіксовано, що саме лікар передав номер рахунку підприємцю: «Оставлю номер карточки туда скинете, так проще будет. Нужно сделать до 4 ориентировочно». 

Лікаря засудили до 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади у сфері ветеринарії на 3 роки, з конфіскацією всього особисто йому належного майна. Також з обвинуваченого на користь заявника стягується 5000 грн матеріальної шкоди.

На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check