Кваліфкомісія покарала прокурора ГПУ, який не хотів проходити тест на алкоголь

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів застосувала стягнення до прокурора Ігоря Рибалки.

Про це йдеться у рішенні КДКП від 22 листопада.

Рибалці заборонили строком на один рік на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому він обіймає посаду. Рішення може бути оскаржене прокурором до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня отримання його копії.

Зі скаргою до комісії звернулася Генінспекція ГПУ.

В Генпрокуратурі Рибалка обіймає посаду прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів СБУ та Державною прикордонною службою.

3 серпня 2018 року працівники патрульної поліції зупинили автомобіль Daewoo Lanos, яким керував Рибалка. Однак останній швидко вийшов із автомобіля та повідомив, що він не керував ним. Поліцейські помітили у чоловіка ознаки алкогольного сп’яніння і запропонували пройти огляд.

Прокурор відмовився пройти перевірку за допомогою пристрою «Драгер», проїхати для огляду до закладу охорони здоров’я, а також надати документ на право керування машиною.
Рибалка пояснив, що визнає факт відмови від огляду на стан сп’яніння, оскільки не керував транспортним засобом. Від перевірки відмовився, оскільки технічний засіб «Драгер» не сертифікований в Україні. Повідомив, що з власної ініціативи у той же день пройшов у Київській міській наркологічній клініці огляд, який показав відсутність алкоголю в його крові. Стверджував, що стояв що поруч з автомобілем, а на відеозаписі пояснював, що чекав на своїх знайомих у автомобілі. Із запису видно, що прокурор спілкувався з патрульними не менше 43 хвилин, а потім більше часу витратив на самостійне прибуття до КМКНЛ «Соціотерапія» для проходження відповідного огляду.

Адмінпротокол за цим фактом було передано до суду, але 23 серпня Солом’янський суд справу закрив. Суддя мотивував своє рішення помилками поліцейських, проте не допитував їх під час розгляду справи.

Суд зазначив про відсутність доказів того, що Рибалко керував автомобілем та був зупинений інспекторами поліції.
Крім того, при складенні протоколу працівниками поліції була порушена процедура фіксування адміністративного правопорушення, оскільки у записах нагрудної камери інспектора патрульної поліції, відсутні відомості про залучення двох свідків до складення протоколу.

Рішення ухвалив суддя Сергій Агафонов. Вказане судове рішення набрало законної сили.

В Генеральній інспекції ГПУ повідомили, що раніше Рибалка працював у прокуратурі Солом’янського району Києва і як прокурор брав участь у розгляді справ при головуванні цього ж судді.

У підсумку квалфікомісія вирішила, доказів того, що Рибалка керував автомобілем у стані сп’яніння відсутні. Однак сам факт відмови прокурора від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння на місці події або в медичному закладі шкодить як його репутації, так і авторитету органів прокуратури в цілому, викликають негативний суспільний резонанс, а тому є грубим порушенням правил прокурорської етики.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check