Суд скасував рішення щодо фіктивних «родинних зв’язків», на підставі якого іноземець мав здобути громадянство України

Київський апеляційний суд задовольнив скаргу Управління Держміграції у Київській області і скасував рішення про встановлення родинних зв’язків.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 4 грудня.

16 лютого 2018 року Васильківський міськрайонний суд Київської області визнав факт родинних зв’язків уродженця Катару і громадянина України, а саме, що вони є рідними братами.

Позивач повідомив, що народився у 1977 році у м. Доха, Катар. У 1988 році його батько був у відрядженні в Києві, де познайомився з українкою, яка через деякий час завагітніла та народила сина 1989 року народження. Що це його рідний брат підтверджується аналізом ДНК, який було проведено в лабораторії США. Встановлення факту родинних зв’язків йому необхідно для відновлення правового зв’язку з братом. Суд позов задовольнив.

Управління Держміграції у Київській області подало апеляційну скаргу. Відомство посилалося на неправильне застосування норм матеріального права і неповне з’ясування обставин справи. А саме, що звернення заявника про встановлення факту родинних зв’язків з громадянином України обумовлено необхідністю подальшого звернення до органу міграційної служби для оформлення набуття громадянства України. Рішення суду є одним із документів, який впливає на прийняття рішення про оформлення гроадянства і УДМС у Київській області є заінтересованою особою, але суд їх до участі у справі не залучив.

У результаті досудового розслідування Національного антикорупційного бюро встановлено, що генетичне дослідження зроблене на підроблених біологічних зразках. А результати тесту, виданого лабораторією DDC (США) не мають юридичної сили в українських судах. Суд встановив юридичний факт родинних зв’язків на підставі копії письмових доказів, які не були засвідчені належним чином, без вжиття заходів щодо витребування оригіналу документу. Крім того, суд розглянув справу без повідомлення сторін  про день та час судового розгляду.

Апеляційний суд зазначив, що  суд першої інстанції не звернув увагу, що в заяві про встановлення факту родинних зв’язків не вказана ні мета встановлення, ані причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт. Як вважає апеляційний суд, не встановивши мету та розглянувши справу без повідомлення учасників справи, суд не мав правових підстав ні для розгляду заяви, ні для ухвалення рішення.

Раніше НАБУ встановлено 6 таких судових рішень, усі з них ухвалені Васильківським міськрайонним судом Київської області.

5 із 6 рішень про встановлення родинних зв’язків у 2017 році ухвалив суддя Васильківського суду Максим Ковбель.

Перше рішення у червні 2017-го ухвалив суддя Сергій Корнієнко. У грудні минулого року цей суддя скоїв ДТП, що призвело до смерті пішохода. Розслідування справи триває, але Корнієнко продовжує очолювати Васильківський міськрайонний суд.

Наприклад, у березні 2017-го суд аналогічно визнав іншого іноземця братом громадянина України.

Допитаний в якості свідка громадянин України повідомив, що іноземець йому не відомий, будь-яких аналізів для проведення ДНК-експертизи він не здавав, в місті Києві не перебував останніх вісім років, про розгляд у Васильківському міськрайонному суді Київської області справи про факт встановлення родинних зв’язків між ним та згаданою особою не знав.

На підставі судового рішення іноземець звернувся до управління Державної міграційної служби України в Київській області та отримав довідку про реєстрацію громадянином України, яка в подальшому стала підставою для оформлення внутрішнього паспорта громадянина України і паспорта для виїзду за кордон.

Перевірка судових рішень проводилась НАБУ у справі стосовно колишньої першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової. За версією НАБУ, чиновниця, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими на даний час особами, розробила злочинну схему, яка полягала в отриманні за винагороду іноземцями та особами без громадянства посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні, а також незаконну видачу їм паспортів громадян України та паспортів для виїзду за кордон. Йшлося про виготовлення та підроблення офіційних документів щодо наявності в іноземця  близьких родичів з числа громадян України, підтвердження цього факту через експертизу ДНК та легалізацію в подальшому вказаного висновку через рішення суду.

29 листопада 2017 року агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли нібито намагався передати Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

ГПУ відкрила справу за фактом провокування і підбурювання Пімахової співробітниками НАБУ до отримання $30 тис. хабара.

У НАБУ стверджують, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Після скандалу Діна Пімахова подала у відставку з посади замголови Держміграції. Статусу підозрюваної вона досі не має.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check