Бенефіціару фірми-посередника схем «ДПЗКУ» з багатомільйонними збитками, дали 5 років умовно

Печерський суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 грудня.

У 2014 році громадянин Угорщини Олексій Федоричев запропонував голові правління ПАТ «ДПЗКУ» Петру Вовчуку продати зерно за цінами нижчими від ринкових підконтрольним йому підприємствам.

Обвинувачений Віталій Корнієнко був бенефіціарним власником компанії SOMERTON BUSINESS LIMITED (Гонконг), яка використовувалась як посередник при продажу зерна «ДПЗКУ» кіпрській компанії LIRTAVIS ENTERPRISES LTD Федоричева.

Компанія Корнієнка купувала продукцію у держкорпорації дешевше, а продавала дорожче. Різниця між вартістю контрактів була сумою неправомірної винагороди для працівників «ДПЗКУ».

Корнієнко повинен був отримати 1% від різниці між загальною вартістю обох контрактів, тобто від суми неправомірної вигоди, яку мали отримати працівники ПАТ «ДПЗКУ».

Чоловікові інкримінували пособництво у зловживанні службовим становищем та пособництво в прийнятті обіцянки неправомірної вигоди.

«ДПЗКУ» зазнала збитків у вигляді неоплати проданої продукції на 15,7 млн доларів, що станом липень 2014 року становило 188,9 млн грн і збитків на 6,03 млн грн внаслідок заниження ціни товару, а всього збитків на суму 194,9 млн грн.

Корнієнко підписав угоду про визнання винуватості з прокурором антикорупційної прокуратури ще 29 травня 2017 року. Але, за даними НАБУ, з понад рік засідання у Печерському суді не вдавалося провести.

Суд призначив покарання у виді позбавлення волі на 5 років, з позбавленням права займатися зовнішньоекономічною господарською діяльністю щодо купівлі-продажу сільськогосподарської продукції строком на 1 рік і 1 місяць, зі штрафом 10 200 грн., без конфіскації майна на підставі. Водночас суд ухвалив звільнити особу від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням – іспитовим строком на 3 роки.

Матеріали щодо екс-голови «ДПЗКУ» Вовчука і бізнесмена Федоричева виділено в окреме провадження. Ці особи перебувають у розшуку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check