Апеляційний суд пояснив, чому не повірив у помилкове дарування майна фігуранту справи Онищенка

Київський апеляційний суд задовольнив скаргу керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та ухвалив відмовити в задоволенні позову про визнання недійсними договорів дарування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 28 листопада.

Йдеться про договори дарування квартири і садового будинку, укладені між Валерієм Постним (обвинуваченим у «газовій справі») і його матір’ю 6 років тому.

21 грудня 2017 року Печерський суд за позовом 80-річної Ганни Постної визнав договори недійсними. Жінка доводила, що договори укладені внаслідок помилки, що син обіцяв забезпечувати її харчуванням і доглядом, але згодом поїхав у робочих питаннях до Німеччини і припинив це робити. Вона залишилася проживати одна і була вимушена звернутися за допомогою до свого родича, який погодився доглядати за нею при умові укладення договору довічного утримання. Під час отримання в бюро технічної інвентаризації документів на квартиру вона дізналася, що фактично між нею та відповідачем було укладено договори дарування, чого вона не бажала.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вважає, що в суду першої інстанції не було підстав вважати, що жінка помилялась щодо договору дарування, а в садовому будинку вона взагалі не проживала ні до його передачі, ні після того. Договорами дарування не було передбачено будь-які обов’язки обдаровуваного на користь дарувальника і такі доводи ґрунтуються  лише на твердженнях позивачки.

Вказані будинок і квартира були арештовані у червні 2016 року з метою забезпечення у майбутньому спецконфіскації  у справі де обвинуваченим є Валерій Постний. Слідство відводить йому роль співорганізатора схем Онищенка з розкрадання газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки держави оцінюють у понад 740 млн грн.

Апеляційний суд погодився, що суд першої інстанції не дослідив наявні у справі докази та не дав їм належну оцінку і незалежно від скасування арешту майна втрата обвинуваченим права власності означатиме неможливість його конфіскації в дохід держави за вироком суду.

7 листопада 2018 року Солом’янський суд Києва закінчив підготовче засідання у справі за обвинуваченням Валерія Постного і ще семи осіб, яких антикорупційна прокуратура вважає учасниками злочинної організації нардепа Олександра Онищенка.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check