Заступник Луценка не відсудив Києву будинок на Подолі

Суд відмовив у позові заступника генпрокурора про скасування результатів продажу будинку по вул. Сагайдачного, 25-Д в Києві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Господарського суду Києва від 12 листопада.

Прокурор зазначив, що під час досудового слідства у кримінальному провадженні № 42013000000000273 виявлено порушення законодавства при приватизації будинку і продаж на аукціоні за суттєво заниженою ціною, що підтверджується судово-економічною експертизою від 18.06.2015.

Заступник генпрокурора пояснював, що звернувся з позовом, оскільки Київрада як колишній власник не робила нічого для повернення майна.

У 2012 році спірний будинок площею 381 кв.м. рішенням Київради включено до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом продажу на аукціоні. Вартість будинку оцінено в 1,8 млн грн.

У січні 2014 року будинок на аукціоні купило ТОВ «Аргамак». У червні 2014 об’єкт перепродали ТОВ «Рент Дим Компани».

Прокурор доводив, що будинок приватизували на 1,5 млн грн дешевше від ринкової вартості. Крім того, засновником ТОВ «Аргамак» була компанія «Лайф Ноулендж ЛТД» (Life Knowledge LTD), зареєстрована на Сейшельських Островах. Прокурор переконував, що у зв’язку з цим фірма не могла бути покупцем державного майна в порядку приватизації.

Компанія «Аргамак» проти позову заперечувала, вказуючи, що обмеження закону про приватизацію стосуються лише самої особи покупця та фізособи, що його контролює, але не стосуються засновника, який є юридичною особою. Також покупці посилалися на пропуск позовної давності на звернення до суду.

Проаналізувавши матеріали справи, суд у позові прокурора відмовив.

Зокрема, суд зазначив, що відсутнє судове рішення (вирок) за результатами розслідування кримінального провадження, яким встановлено факт відчуження будівлі за заниженою вартістю. Тільки висновку експерта, на думку суду, не достатньо.

Суд не побачив порушення закону про приватизацію і відмовився витребувати будинок на користь Київради.

Власниками «Рент Дим Компани» є адвокат Олена Доброрез і юрист Євген Жучков.

Будинок знаходиться за 240 м від станції метро «Поштова площа» і за 800 метрів від «Контрактової площі». У 2015 році його продавали за ціною $1000 за м2 або 10,8 млн грн.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check