У справі про відмову прокурора від $75 тис. хабара суд понад рік не може провести жодного засідання

Апеляційний суд відмовив у клопотанні про зміну підсудності справи про надання $75 тис. неправомірної вигоди військовому прокурору Південного регіону України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на ухвалу суду від 13 листопада.

Прокурор антикорупційної прокуратури Сергій Козачина повідомив, що обвинувальний акт у справі скеровано до Печерського суду ще 6 липня 2017 року. Справу має розглядати колегія у складі трьох професійних суддів, які мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років. Система авторозподілу визначила суддів – Світлану Смик (головуюча), Галину Матійчук і Олесю Батрин.

Проте станом 30 жовтня 2018 року у справі не відбулось жодного судового засідання з причин, що не залежали ані від сторони обвинувачення, ані від сторони захисту. З метою розгляду справи протягом розумного строку, ефективності та оперативності, прокурор просив передати справу до Солом’янського районного суду або будь-якого іншого суду міста Києва.

Захисники обвинуваченого проти клопотання прокурора заперечували.

Суд відмовився змінювати підсудність, оскільки КПК передбачено вичерпний перелік підстав для передачі справи до іншого суду. Доводи прокурора, що не відбулось жодного судового засідання та посилання на порушення загальних засад кримінального провадження, зокрема щодо розгляду справи у розумний строк, ефективності та оперативності, як вважає суд, не ґрунтуються на вимогах чинного кримінального процесуального закону.

У коментарі для сайту «Судовий репортер» прокурор пояснив, що в більшості випадків для розгляду не вдавалося зібрати склад суду, судді були на лікарняному, у відпустках, тощо.

За матеріалами справи, в грудні 2016 року військова прокуратура арештувала корабель, на якому було 3 тисячі тонн соди з Кримського содового заводу Фірташа. Судно «Sky Moon» під прапором Танзанії везло товар із окупованого Криму до Молдови з порушеннями правил в’їзду і митного контролю. Сергій Нерух, громадянин Молдови, власник компанії NTA Invest Group s.r.o., якій належала партія соди, начебто запропонував військовому прокурору Сергію Яровому $ 75 тис. за зняття арешту. Прокурор написав рапорт у ГПУ і через три дні чоловіка затримали.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check