У справі Мартиненка починають із письмових доказів

Шевченківський суд Києва почав долучати письмові докази у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

5 листопада прокурор Роман Симків закінчив читати обвинувальний акт (у короткому викладі). Зокрема, зачитував схему відмивання грошей, в результаті чого кошти отримані австрійською фірмою Steuermann за контрактом від ДП «СхідГЗК» у подальшому використовувались на оплату навчання і проживання за кордоном дочки Мартиненка, а також на оплату адвокатських послуг для Мартиненка у Швейцарії.

Суд встановив особи всіх обвинувачених, роз’яснив їм суть обвинувачення. Усі шестеро свою вину не визнають і хочуть згодні давати показання.

Далі суд поставив питання про порядок дослідження доказів.

Прокурор запропонував спершу допитати Мартиненка та інших обвинувачених свідків і після цього дослідити письмові докази.

 

Водночас адвокат Петро Бойко наполягав, що допити обвинувачених мають бути в кінці і варто почати з письмових доказів, інакше захист буде позбавлений права посилатися на них. Крім того, адвокати хочуть встановити обсяг письмових доказів обвинувачення.

Суд під головуванням Лідії Щебуняєвої вирішив почати із письмових доказів обвинувачення, допитати свідків обвинувачення, дослідити письмові докази захисту і допитати свідків захисту, а обвинувачених допитати в кінці. Попередньо у справі налічується 200 томів.

Суд вирішив, що треба долучити документи, а потім їх досліджувати.

5 листопада суд вже долучив кілька документів, наданих прокурором. Це особові справи колишнього нардепа Миколи Мартиненка і  керівника з закупівель «Енергоатому» Валерія Василькова. Інших матеріалів прокурор на засідання не приніс.

Адвокат замдиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимира Богданця клопотав про скасування запобіжного заходу у вигляді застави в сумі 1,3 млн грн. З його слів, після передачі до суду раніше визначені ризики себе вичерпали. Сам Богданець казав, що гроші на заставу дав його знайомий і він мусить їх повернути. Суд клопотання не задовольнив.

Наступне засідання призначено на 12 листопада.

Відомо, що перед засідання 5 листопада детектив НАБУ намагався вручити Мартиненку виклик на допит у НАБУ в рамках міжнародної правової допомоги щодо справи про розтрату і ухилення від сплати податків, яка розслідується в Чехії. Мартиненко відмовився взяти документ, а його прес-служба поширила заяву, що вручення було незаконним, оскільки такі виклики мають направлятися через Генеральну прокуратуру.

***

У так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check