У справі директора “ЗТМК” зробили перерву, прокуратура з’ясовуватиме, чи є підстави для відводу судді, яка поскаржилась на пропозицію хабара

Заводський суд Запоріжжя 20 листопада зробив перерву у розгляді справи директора  ТОВ «Запорізький титано – магнієвий комбінат» Володимира Сивака.

Про сайту «Судовий репортер» повідомила прокурор Ольга Ярова.

«САП забирає провадження за заявою судді Марченко і після того буде вирішено питання про відводи та подальший судовий розгляд. Потрібно розуміти обставини, які склалися в ході розгляду і чи наявні дійсно підстави для відводів», – прокоментувала прокурор.

Наступне засідання призначено на 11 грудня. Як стверджує прокурор, до цього часу прокуратура вирішить, чи заявляти судді відвід.

Наразі у справі триває допит свідків обвинувачення. За інформацією ЗМІ, 20 листопада до суду вп’яте не з’явився судовий експерт, який має бути допитаний як свідок. Експерт повідомив прокурору, що не зможе прибути на засідання через термінове доручення керівництва. Тому прокурор попросив про відкладення судового засідання.

Раніше, 5 листопада, суддя Заводського суду Запоріжжя Нінель Марченко повідомила у Вищу раду правосуддя, що службовець ТОВ «Запорізький титано – магнієвий комбінат» пропонував їй $50 тис. за виправдувальний вирок директору компанії Володимиру Сиваку.

Суддя стверджувала, що розмова відбулася 2 листопада і гроші їй пропонували отримати після 20 листопада.

Заяву про злочин суддя написала в Управління СБУ. Але 9 листопада її лист було також оприлюднено на сайті ВРП, що фактично зірвало можливу спецоперацію із затримання особи, яка мала передати хабар.

Нагадаємо, що директора ТОВ «ЗТМК» Володимира Сивака звинувачують у нецільовому використанні коштів зі 110 млн дол. інвестицій, які надійшли від кіпрської компанії Tolexis trading limited.

ТОВ «Запорізький титано – магнієвий комбінат» було створено в рамках інвестиційної програми на базі однойменного держпідприємства.

Директор державного «ЗТМК» Володимир Корольков у 2016 році вилетів на Кіпр. 30 серпня 2018 року Королькова затримали в Москві. Україна звернулась до РФ про його екстрадицію.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check