Суддя Дячук звинуватив нападника в дискредитації його з метою зірвати процес щодо розстрілів на Інститутській

Суддя Святошинського суду Києва Сергій Дячук поскаржився на втручання в його діяльність у Вищу раду правосуддя.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ВРП.

Суддя посилається на інцидент від 14 вересня 2018 року, коли у позаробочий час у дворі багатоповерхівки громадянин, якому він зробив зауваження з приводу розведення багаття зі сміття на автостоянці, напав на нього з металевою палицею. Під час конфлікту чоловік начебто заявив, що суддя своїм рішеннями позбавляє людей житла, назвав «злодюгою».

За фактом відкрито кримінальну справу, особу затримано. Однак громадянин Кононенко після обрання запобіжного заходу начебто поширив про суддю недостовірну негативну інформацію, пов’язану з подіями Революції гідності.

Суддя стверджує, що 15 листопада дізнався про ці заяви із публікацій в інтернеті. Йдеться про те, що 17 вересня в приміщенні суду при обранні запобіжного заходу Кононенко звинуватив його у нападі, оскільки він сам брав участь у подіях Євромайдану, і наводив буцімто цитати судді, які є очевидно образливими для учасників. Суддя зіслався  на журналістський відеозапис виступу Кононенка після судового засідання.

Сергій Дячук є головуючим суддею у справі про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року. Обвинуваченими у справі є п’ятеро екс-співробітників київського підрозділу «Беркут».

Дячук переконує, що з Кононенком раніше особистих стосунків не мав, а його спрямовані на дискредитацію судді і штучне створення підстав для відводу в резонансному процесі щодо розстрілів на Інститутській. Суддя наголосив, що розгляд перебуває на завершальній стадії: досліджено всі 128 епізодів, закінчено допит потерпілих, триває дослідження додаткових матеріалів, очікуються результати експертних досліджень, планується розпочати допит свідків та обвинувачених.

Також суддя відзначив «питання фаховості органу досудового розслідування» (Солом’янський райвідділ поліції), який напад на нього кваліфікував за ч.4 ст.296 КК як побутове хуліганство, ігноруючи його показання та скарги, а також заяви самого обвинуваченого про намір розправитися із суддею. Дячук повідомив, що його права як потерпілого порушуються. 12 листопада він отримав листа про закінчення досудового розслідування у справі, де йому пропонується ознайомитися з матеріалами до 9 листопада, тобто зроблено все, щоб він не зміг реалізувати це право. Обвинувальний акт у цій справі вже скеровано до суду.

До ЄРДР окремо було внесено відомості за ч.2 ст.377 КК (насильство щодо судді), але про перебіг цієї справи йому досі нічого не відомо.

Нагадаємо, що 10 жовтня підозрюваному Василю Кононенку суд призначив психіатричну експертизу.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check