Судді, яка скасувала повідомлення про підозру екс-замглави АП Чмирю, оголосили догану

Судді Зарічного райсуду м.Суми Вікторії Мальованій-Коген оголосили догану.

Про це йдеться у повідомленні від 24 жовтня на сайті Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

9 серпня 2017 суддя скасувала рішення прокурора Сумської області щодо вручення підозри Чмирю і зобов’язала видалити відомості з ЄРДР.

Суддя вирішила, що оскільки Чмирь є депутатом облради, то прокурор не мав права передоручати слідчому вручення йому підозри, процедура повідомлення підозри є незавершеною і Чмирь статусу підозрюваного не набув.

Суди вищих інстанцій в перегляді рішення відмовили. Тоді прокуратура Сумської області звернулася до Вищої ради правосуддя.

У ВРП вирішили, що суддя задовольнила ухвалою скаргу адвоката на дії прокурора, які на час розгляду скарги не могли бути предметом оскарження під час досудового розслідування.

«Здійснюючи правосуддя, суддя, безумовно, має право на власне тлумачення закону, у тому числі таке, що відрізняється від загальноприйнятого. Однак таке тлумачення повинно бути добросовісним

Скасовуючи рішення прокурора Сумської області щодо вручення підозри Чмирю Ю.П. та покладаючи на уповноважену особу прокуратури Сумської області обов’язок вчинити дії щодо виключення з ЄРДР відомостей про оголошення такої підозри, суддя Мальована-Когер В.В. явно вийшла за межі наданих їй законом повноважень щодо реалізації функції судового контролю у кримінальному провадженні, взагалі не навівши жодних мотивів відступлення від імперативних вимог статей 303, 304 КПК України», – йдеться у рішенні Третьої дисциплінарної палати.

Водночас у ВРП вважають, що дії були умисними і не є проявом недбалості чи наслідком суддівської помилки.

Вікторія Мальована-Когер була призначена суддею Зарічного районного суду міста Сум у 2005 році.

Третя дисциплінарна палата ВРП вирішила застосувати до судді дисциплінарне стягнення у виді суворої догани – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу на три місяці. Це рішення може бути оскаржене до Вищої ради правосуддя не пізніше тридцяти днів із дня його ухвалення.

Зазначимо, що підозра Чмирю так і не була скасована, а інформацію з ЄРДР не видалено. 28 серпня 2017 обвинувальний акт в його справі надійшов до Печерського суду Києва.

Чмиря звинувачують у недостовірному декларуванні і підробці документів. За повідомленням прес-секретаря генпрокурора, в декларації Чмиря не відображено 9 квартир і 3 паркомісця у столиці, дохід від продажу нерухомості та корпоративні права двох компаній. Власницею майна на суму 40 млн грн. значилась його 20-річна непрацююча донька. Чмирь не зазначив її у декларації як члена сім’ї, хоча, за даними слідства, вони були пов’язані спільним побутом. Крім того, Чмирь начебто подав неправдиву про втрату паспорта і потім використовував старий паспорт для приховання правочинів із коштовним майном.

У червні 2018 Печерський суд скасував арешт $680,9 тис., вилучених з банківського сейфу, який орендує депутат Сумської облради і екс-замглава адміністрації президента Юрій Чмирь. Гроші були арештовані в іншій справі про можливе ухилення від сплати податків і привласнення коштів. Адвокат повідомив, що власником грошей є не Юрій Чмирь, а інша особа. Прокурор ГПУ щодо скасування арешту не заперечував.

Юрій Чмирь був заступником глави Адміністрації президент з грудня 2013 по лютий 2014. З листопада 2015 він депутат Сумської обласної ради. У 2010-2013 рр. Чмирь очолював Сумську облдержадміністрацію. У 2006-2010 був народним депутатом від Партії регіонів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check